WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.06.2022Zielona Strefa w Bytomiu

 
Zieleń w ścisłym centrum miasta jest na wagę złota. Wiedzą to urbaniści, samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy. Dla nich właśnie powstała Zielona Strefa przy ul. Katowickiej 29, której otwarcie odbędzie się już w czwartek, 9 czerwca o 15.00.
 
Przypomnijmy, że koncepcję zagospodarowania tej nieoczywistej przestrzeni po wyburzonej kamienicy, zgłosili do Budżetu Obywatelskiego sami mieszkańcy Śródmieścia. Choć projekt nie zakwalifikował się wówczas do realizacji, zgodnie uznano, że to pomysł, który trzeba zmaterializować wykorzystując inne mechanizmy finansowania.
 
Zielona plomba
Na utworzenie parku kieszonkowego  Miejski Zarząd Dróg i Mostów pozyskał dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (Metropolitalny Fundusz Solidarności) w wysokości 370 tysięcy złotych. Łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 1mln 347 tysięcy złotych.
Ten projekt to kolejny przykład tego jak zaangażowanie mieszkańców wpływa na pozytywne zmiany w miejskiej przestrzeni. Dzięki temu, że wspólnie z bytomianami, projektantem, wykonawcą usiedliśmy do rozmów nad koncepcją zagospodarowania tego skrawka ziemi, mamy pewność, że jest to miejsce skrojone na potrzeby lokalnej społeczności - mówi prezydent Mariusz Wołosz.
 
Gry i zabawy podwórkowe
W dniu otwarcia Zielonej Stefy na uczestników będą czekać gry planszowe, malowanie twarzy czy warsztaty plastyczne. Jak przystało na zabawy pod gołym niebem, nie zabraknie też zabaw podwórkowych.
 
Impreza potrwa od 15.00 do 17.00.
 
Źródło: UM Bytom