WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.07.2022Wiadukt na Grota-Roweckiego w Tychach już czynny

 
Nowy wiadukt w ciągu ul. Grota-Roweckiego w Tychach, przeszedł odbiór techniczny i już w przyszłym tygodniu zostanie dopuszczony do ruchu. W poniedziałek, 25 lipca (g. 11.00), został otwarty dla ruchu samochodowego, a we wtorek 26 lipca, na wiadukcie przywrócona zostanie komunikacja miejska.
 
Otwarcie wiaduktu, to dobra wiadomość dla kierowców, ponieważ oznacza koniec poważnych utrudnień. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kwietnia ubiegłego roku obiekt zamknięto dla ruchu samochodowego i rozpoczęto rozbiórkę. Stary wiadukt, jaki powstał w latach 50-tych, został wyburzony, a w jego miejscu powstał nowy, wybudowany od podstaw.
 
Teraz, po piętnastu miesiącach, przez nowy wiadukt przejadą samochody i pojazdy komunikacji miejskiej. W poniedziałek 25 lipca, obiekt został otwarty dla samochodów. Tym samym, aby dostać się z ul. Grota Roweckiego na ul. Dmowskiego, kierowcy nie będą musieli nadrabiać drogi i objeżdżać al. Bielską lub ul. Wyszyńskiego.
 
Z kolei od wtorku, 26 lipca, uruchomiona zostanie komunikacja zbiorowa. Szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy autobusów i trolejbusów można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.
 
Co ważne z wiaduktu mogą korzystać tez piesi i rowerzyści. Dodatkowo dla ich wygody w sąsiedztwie wiaduktu powstała kładka pieszo-rowerowa, która została otwarta w grudniu minionego roku. Łączny koszt przebudowy kładki i wiaduktu to ok. 10 milionów złotych, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.
 
Źródło: UM Tychy