WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.04.2023Wakacje nad morzem. 5 sprawdzonych miejsc dla rodzin.

Wakacje nad morzem. 5 sprawdzonych miejsc dla rodzin

 
Urlop nad morzem to jeden z najpopularniejszych pomysłów na rodzinne wakacje w Polsce. Różnorodność atrakcji, piękne plaże, zalesione pasy nadmorskie i słoneczna pogoda to marzenie wielu dzieci. Jeśli wspólnie chcecie je spełnić tego lata, zapraszamy nad Bałtyk! Które miejscowości nadmorskie są naszym zdaniem doskonałe na wakacje z dziećmi nad Bałtykiem?
Już dziś zaplanuj wakacje z dziećmi nad Bałtykiem – przygotowaliśmy dla Ciebie subiektywny wybór 5 najciekawszych miejsc.
Artykuł przygotowała redakcja portalu z noclegami nad morzem e-wczasy.pl (link poniżej)

 
 

1. Władysławowo – o krok od Helu i Trójmiasta

 

Na Władysławowo można spojrzeć z dwóch perspektyw. Przede wszystkim jak na nadmorski kurort pełen atrakcji. Co warto zobaczyć we Władysławowie? Do najważniejszych atrakcji dla rodzin z dziećmi niewątpliwie należy szeroka, piaszczysta plaża, której część bliżej Jastrzębiej Góry sąsiaduje z malowniczym klifem.
Najmłodsi chętnie zaglądają także do trzech ciekawych placówek muzealnych. Mowa o Muzeum Motyli z 5 tysiącami eksponatów, Muzeum Iluzji z gabinetem krzywych luster i Muzeum Kocham Bałtyk z bogatą ekspozycją z klocków Lego.
Kurort słynie też z Alei Gwiazd Sportu – spacer wśród metalowych gwiazd może być początkiem rozmowy z pociechami o świetności polskiego sportu. Ciekawy dla niektórych smyków jest też największy w Polsce port rybacki we Władysławowie i spacer po chroniącym go falochronie.
 
Poza tym Władysławowo to wspaniały punkt startowy dla bliższych i dalszych wycieczek. Po sąsiedzku, w Cetniewie, działa ośrodek przygotować olimpijskich. Niewiele dalej w Rozewiu możecie zwiedzić Muzeum Latarni Morskich i wspiąć się na szczyt jednej z nich. Jeśli chcecie poznać też inne części tego zakątka Pomorza, z Władysławowa można dojechać np. do Trójmiasta czy miejscowości położonych na Półwyspie Helskim.
 

2. Niechorze – polska stolica latarni morskich

 

Niechorze słynie z przepięknej, wysokiej latarni. Na szczyt 45-metrowej blizy prowadzi aż 210 schodów. Z tarasu widokowego zobaczysz z dziećmi nie tylko Bałtyk,
lecz także wszystkie inne polskie latarnie i sporo zagranicznych.
Jak to możliwe? Jedną z najważniejszych atrakcji dla dzieci w Niechorzu jest Park Miniatur Latarni Morskich, który jest nieustannie wzbogacany o kolejne eksponaty.                                                                                                                                                                                                        
Równie sporo zachwytu zwłaszcza wśród najmłodszych turystów budzi Oceanarium z licznymi gatunkami ryb i tropikalna Motylarnia.
W Niechorzu poza piaszczystą plażą i typowymi nadmorskimi atrakcjami, takimi jak automaty do gier i losowania pluszowych zabawek, nie lada atrakcja czeka też na miłośników podróży koleją. To Nadmorska Kolej Wąskotorowa, której trasa prowadzi z Pogorzelicy do Trzęsacza m.in. przez Niechorze.
 

3. Rewal – bogactwo atrakcji na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

 
Rewal sąsiaduje z Niechorzem – możesz do niego dotrzeć pieszo, rowerem albo Nadmorską Koleją Wąskotorową. W budynku dworca, przy którym zatrzymuje się kolejka, warto zobaczyć Wystawę Pamiątek Kolejowych. Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych dla dzieci w Rewalu jest także Bajkowa Chata, w której można zobaczyć bohaterów i scenerie znane z ulubionych opowieści.
Dość niespotykane są ślady wielorybów w Rewalu. Razem z dziećmi natrafisz na nie w wesołym miasteczku Park Wieloryba z podobiznami wielu stworzeń z morskich głębin, a także na Placu Wielorybów. Obok ażurowych konstrukcji przypominających te morskie ssaki znajduje się platforma widokowa, z której możecie podziwiać piękno Bałtyku.
 

4. Łeba – nadmorskie centrum rodzinnej rozrywki

 
Jedno jest pewne – w Łebie nawet w czasie deszczu dzieci się nie nudzą! W miejscowości nie brakuje nie tylko naturalnych nadmorskich atrakcji, lecz także centrów rozrywki dla całych rodzin. Jeśli będziecie chcieli odpocząć od budowania zamków z piasku, sportów plażowych i pływania w Bałtyku, możecie zobaczyć podobizny dinozaurów w skali 1:1 w słynnym Parku Dinozaurów w Łebie.
Spośród najważniejszych atrakcji dla dzieci w Łebie sporą popularnością cieszą się także zadaszony park rozrywki z dmuchańcami, parki linowe i największy naturalny labirynt w Polsce. Macie ochotę na wizytę w muzeum? W Łebie czekają dwie wyjątkowe placówki – Muzeum Motyli z eksponatami z całego globu i Illuzeum, który przybliża świat magii i nauki.
W trakcie rodzinnych wakacji w Łebie warto zdecydować się również na wycieczkę do pobliskiego Słowińskiego Parku Narodowego, który słynie z unikalnych ruchomych wydm. W parku wytyczono prawie 150 km szlaków turystycznych, będziecie więc mieli co podziwiać. Trasy wędrówek podzielono na kilkanaście szlaków o różnych stopniach trudności.
 

5. Dębki – spokojny wypoczynek w sąsiedztwie lasów

 
Jednym z największych atutów Dębek jest położenie daleko od większych miasta. Taka lokalizacja zapewnia ciszę i spokój. Jeśli marzą się Wam wakacje z dziećmi nad Bałtykiem, które spędzicie w morzu i na plaży, Dębki są idealne do zrealizowania takich planów. Letnisko wyróżnia szeroka plaża i niemalże bezkresne lasy – aż 2/3 powierzchni Dębek jest zalesiona. Spokój nie oznacza, że nie znajdziecie atrakcji dla dzieci w Dębkach. Tych nie brakuje. Aktywne pociechy mogą wybrać się razem z rodzicami m.in. na spływ kajakowy Piaśnicą, a także do parku linowego.
 
Źródło: Noclegi E-Wczasy.pl