WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.11.2020W Sosnowcu... przesadzili!

I bardzo dobrze, bo tak ratuje się drzewa przed wycinką!
 
Starych drzew zgodnie z przysłowiem się nie przenosi, ale są sytuacje gdy można, a nawet trzeba zdecydować się na taki ruch. Dzięki temu nowe życie otrzyma ponad 30 drzew w Sosnowcu. Rozpoczęła się operacja przenoszenia drzew z okolic przebudowywanego Egzotarium i posadowienie ich w nowych lokalizacjach. 
– Mówiąc wprost uratowaliśmy w ten sposób kilkadziesiąt drzew przed wycinką – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Jarzębiny, klony, jarząby szwedzkie, śliwowiśnie, wiśnie ozdobne, a także orzech trafią na skwery w niedalekim sąsiedztwie nowo budowanego Egzotarium. 
– Nie jest to łatwa operacja, ale postanowiliśmy skorzystać z okazji i dać drzewom drugie życie. We wtorek za pomocą specjalistycznego sprzętu zostało wyjętych z ziemi trzynaście drzew, w kolejnych dniach w nowe lokalizacje trafią pozostałe drzewa. Po konsultacjach z fachowcami w tej dziedzinie wiedzieliśmy, że początek listopada to dobry czas na takie przedsięwzięcie – dodaje Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca odpowiedzialny m.in. za inwestycje w mieście.
 
Uratowane drzewa mają od trzech do dziesięciu metrów wysokości, a ich wiek to cztery do dwunastu lat.
 
Źródło: UM Sosnowiec