WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.04.2022W Sosnowcu będzie VI Festiwal "Kolej w miniaturze"

23 i 24 kwietnia zapraszamy na VI Festiwal „Kolej w miniaturze”, który odbędzie się w sali sportowej i pomieszczeniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, przy ul. Jana Kilińskiego 31.
 
Festiwal „KOLEJ W MINIATURZE” to wielka, powszechna zabawa kolejkami. Miłośnicy Kolei prezentują swe modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, bawią się w kolej, jeżdżą pociągami i co jest najważniejsze – wciągają w tę zabawę widzów, przybyłych na Festiwal gości. Bo przez zabawę kolejkami poznajemy organizację ruchu, sterowanie i automatykę, konstrukcję i logikę funkcjonowania maszyn i urządzeń – które każdego entuzjastę techniki zachwycają, inspirują, rozwijają, kształcą. Nieodłącznym elementem Festiwalu jest też konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety, najciekawszy skład pociągu.
 
Termin Festiwalu:
Sobota, 23 kwietnia 2022, godz. 10:00 – 18:00
Niedziela, 24 kwietnia 2022, godz. 10:00 – 17:00
 
Od godz. 13:30 do godz. 14:30 jest przerwa ruchowa. Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony.
 
Atrakcje festiwalu:
  • Wielkie, modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym.
  • Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach z dużym pietyzmem odwzorowujące realną kolej.
  • Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata.
  • Makiety ćwiczebne, ruchowe, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg, sterować ruchem kolejowym, w tym wykonać manewry na stacji.
  • Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU07.
  • Zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym układanie i zabawy kolejkami, składanie i sklejanie prostych modeli.
  • Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.
 
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach członek Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu,ul. Jana Kilińskiego 31 oraz Urząd Miejski w Sosnowcu współorganizatorzy festiwalu.
 
Bieżące informacje o Festiwalu na:
http://www.facebook.com/MiniaturowaPolska
http://www.facebook.com/GieldaSMKKatowice
 
Informacje dla wystawców chętnych do zaprezentowania się na Festiwalu zamieszczone są na forum.modelarstwo.info w dziale Imprezy: Sosnowiec – Festiwal Kolej w Miniaturze, VI edycja 23 – 24 kwietnia 2022 r.
 
Źródło: Urząd Miasta Sosnowca.