WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.09.2022W niedzielę wybory prezydenta Rudy Śląskiej

 
W najbliższą niedzielę, 11 września, w godzinach od 7:00 do 21:00 odbędą się przedterminowe wybory prezydenta miasta Ruda Śląska.
 
Wyznaczono 79 obwodów wyborczych, z czego 5 odrębnych – dla osób przebywających w Szpitalu Miejskim, Domu Pomocy Społecznej Święta Elżbieta, Domu Pomocy Społecznej „Senior” i Pensjonacie „Senior”. Przynależność poszczególnych ulic do obwodów głosowania oraz lokalizację Obwodowych Komisji Wyborczych można sprawdzić w wykazie zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej.
 
W wyborach głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.
 
Jeżeli w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów na Prezydenta Miasta Ruda Śląska nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, w dniu 25 września 2022 r., również w godzinach od 7.00 do 21.00, zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie (tzw. II tura), w którym sposób głosowania i warunki ważności głosu są takie jak w dniu pierwszego głosowania.
 
Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące przedterminowych wyborów prezydenta miasta znajdują się w specjalnym dziale w Biuletynie Informacji Publicznej.
 
Źródło: UM Ruda Śl., Pixabay