WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.07.2022W Katowicach powstaną nowe wybiegi dla psów!

 
Właściciele czworonogów zyskają nowe miejsca do spędzania czasu ze swoimi pupilami. Zakład Zieleni Miejskiej jest w trakcie rozstrzygania przetargu na budowę dwóch wybiegów dla psów – na os. Tysiąclecia i w Piotrowicach – a także ogrodzenie terenu wyznaczonego dla czworonogów na Placu Budnioka.
 
Inwestycja to efekt projektu złożonego przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. W postępowaniu przetargowym podzielonym na trzy części swoje oferty złożyło łącznie 19 wykonawców. Budżet wszystkich trzech zadań to ponad 300 tys. zł.
Z każdą edycją coraz bardziej przekonujemy się o tym, że budżet obywatelski jest świetnym narzędziem rozwijania dzielnic Katowic i wpływania na życie społeczności lokalnych. Realizowane właśnie projekty są tego przykładem. Dzięki wybiegom dla psów mieszkańcy Katowic będą mogli wyprowadzać swoje czworonogi w bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
 
Płotki i obręcze do skakania, słupki do slalomu, kładki i równoważnie – m.in. w takie urządzenia treningowe mają zostać wyposażone dwa nowe wybiegi. Zostaną w nich także zainstalowane ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki na odchody. Pierwszy z wybiegów powstanie na os. Tysiąclecia, przy ul. Mieszka I, pomiędzy kościołem zlokalizowanym na Dolnym Tysiącleciu a Centrum Handlowym Auchan. Drugi będzie zlokalizowany w Piotrowicach, w rejonie ul. M. Gierlotki i W. Kadłubka. Ponadto inwestycja obejmuje ogrodzenie już istniejącego wybiegu, mieszczącego się na Placu Budnioka.
 
W projekcie ujęto także ogrodzenie istniejącego już terenu dla psów, który zlokalizowany jest na Placu Budnioka. Na prace zarezerwowano 35,1 tys. zł. Zainteresowanych jest 5 wykonawców, lecz tylko wycena jednego z nich mieści się w wyznaczonej kwocie. To oferta PO BETONIE Sebastian Wiśniowski (33,2 tys. zł). Pozostałe oferty wynosiły od prawie 39 do ponad 68 tys. zł.
 
To nie pierwsze przestrzenie, które powstaną z myślą o psach. Na terenie miasta funkcjonuje już 16 psich parków. Także w tegorocznym naborze wniosków do budżetu obywatelskiego zgłoszono projekty dotyczące kolejnych wybiegów dla psów – tym razem w Zawodziu, Brynowie Części Wschodniej-Osiedlu Zgrzebnioka oraz Ligocie-Panewnikach. Obecnie projekty są analizowane pod kątem merytorycznym.
 
Źródło: UM Katowice