WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.09.2022W Chorzowie można już spacerować Alejką Obserwatorów Przyrody!

 
Alejka Obserwatorów Przyrody, zlokalizowana przy chorzowskim „Katoliku”, nieopodal ulicy Kościuszki oraz Skargi, została oddana do użytku. Warto wybrać się na spacer i zobaczyć jak wygląda. To miejsce, które zaciekawi nie tylko najmłodszych chorzowian.
 
Znajdziemy tutaj tablice z informacjami o produktach pszczół, typie kory, trujących grzybach, sposobach segregacji śmieci, roślinach czy ptakach. Umieszczono na nich ruchome elementy oraz quizy – kostki wiedzy. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.
 
Projekt obejmował wykonanie ścieżki edukacyjnej z kostkami edukacyjnymi, "hotelami" dla owadów, domkami dla trzmieli, dendrofonem, stojącymi karmnikami dla ptaków oraz grą edukacyjną. W ramach prac wymieniono nawierzchnię i nasadzono krzewy ozdobne wzdłuż całej alejki, z wykorzystaniem roślin miododajnych i przyjaznych owadom, takich jak: Budleja Dawida, lawenda, nasturcja większa, czosnek olbrzymi, wrzosiec, jeżówka purpurowa, naparstnica. Wnioskodawczynią jest Anna Piecha.
 
Źródło: UM Chorzów