WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.09.2022W Bytomiu dzieci i młodzież mogą korzystać z kolejnego obiektu sportowego w ramach BO

 
Z myślą o uczniach z niepełnosprawnościami przy Branżowej Szkole I Stopnia nr 8 przy ul. Józefczaka 40 powstało wielofunkcyjne boisku sportowe o nawierzchni poliuretanowej. Obiekt zrealizowano w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego za blisko 627 tys. zł, a na oddaną wczoraj, 1 września inwestycję zagłosowało aż 3672 bytomian.
To już kolejna w tym roku inwestycja zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardzo mnie cieszy, że powstają w naszym mieście obiekty, które dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a zwłaszcza dzieci - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Obiekt o poliuretanowej nawierzchni jest w pełni wyposażony oraz posiada oświetlenie i monitoring - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.
 
Boisko do gier zespołowych dla uczniów z niepełnosprawnościami
W ramach inwestycji przy ul. Józefczaka 40 powstało wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 40 na 20 m, przeznaczone do gier zespołowych: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej. Cały obiekt jest ogrodzony piłkochwytami, oświetlony, wyposażony w monitoring, a także małą architekturę, tj. kosze na śmieci i ławki. Ponadto w ramach zrealizowanej inwestycji wykonawca - firma Alpa Consulting Krystyna Gawlik z Jawiszowic - wykonała również dojście do nowego obiektu, który powstał przy Branżowej Szkole I Stopnia nr 8.
 
Pod koniec sierpnia zakończyły się procedury związane z odbiorem końcowym inwestycji, dzięki czemu wczoraj, 1 września wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego obiekt został oddany do użytku.
 
Źródło: UM Bytom