WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.11.2022W Bytomiu będzie nowe przedszkole. Budowa trwa.

 
Budowa nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 58 przy ul. Nowej 66 w Bytomiu-Miechowicach idzie pełną parą. Większość prac budowlanych została już zrealizowana i obiekt osiągnął stan surowy zamknięty. We wnętrzu budynku wykonawca zamontował już stelaże i pokrył ściany płytami gipsowo-kartonowymi, wykonał część wylewek podsadzkowych, a także część instalacji centralnego ogrzewania podłogowego, wentylacji i klimatyzacji. Realizuje też prace instalacyjne. Budynek przedszkola powinien zostać zakończony w lutym 2023 roku, a już w okresie wiosennym po zakończonych odbiorach, zawitają do niego dzieci.
- Prace związane z budową nowego, pierwszego w Bytomiu od 16 lat przedszkola idą zgodnie z harmonogramem. Realizowane są prace wewnątrz budynku - trwają roboty związane z montażem instalacji oraz przyłączy energetycznych, wodnych i kanalizacyjnych, a także wykonywaniem wylewek w pomieszczeniach - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
 
Co dzieje się na placu budowy nowego przedszkola?
 
Obecnie na placu budowy firma MERITUM Grupa Budowlana z Krakowa kontynuuje prace instalacyjne /elektryczne, wodno-kanalizacyjne, sanitarne oraz gazowe/, wykonuje przyłącza energetyczne, wodno-kanalizacyjne, zaś w najbliższym czasie planowane jest także docieplenie elewacji południowej oraz wykonanie wylewek w pozostałych pomieszczeniach nowego obiektu, który powstaje przy ul. Nowej 66 w Bytomiu - Miechowicach.
 
Budowa nowego przedszkola w Miechowicach idzie pełną parą. Budynek osiągnął stan surowy zamkniętyBudowa nowego przedszkola w Miechowicach idzie pełną parą. Budynek osiągnął stan surowy zamknięty
 
Wiosną 2023 roku dzieci zawitają do nowego przedszkola
 
Zgodnie z założeniami w nowym obiekcie znajdować się będzie jedenastooddziałowe przedszkole oraz oddział żłobkowy, a tuż obok przedszkola powstanie parking oraz zagospodarowane zostaną tereny rekreacyjne. Wykonawca zapewni bezpośrednie połączenie komunikacyjne z drogą przy ul. Nowej. Powstający budynek podzielony został na sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną oraz pokój dla pedagoga i logopedy.
 
Przedszkole z oddziałem żłobkowym przeznaczone będzie dla 300 dzieci, z czego dla 275 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat. W oddziale żłobkowym będą się znajdować między innymi: osobno toalety dla dzieci i rodziców, sala zabaw z zespołem sanitarnym, kuchnią mleczną oraz pomieszczenie dla pielęgniarki. Z kolei pomieszczenia przedszkola będą składały się m.in. z sal dziecięcych - 11 pomieszczeń z sanitariatami oraz sali wielofunkcyjnej.
- Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowe przedszkole powstaje tuż obok starego, które nadal funkcjonuje. Prace budowlane powinny zakończyć się wiosną, zaś w pierwszym półroczu 2023 roku, po dokonaniu warunkowych odbiorów, dzieci będą mogły przenieść się ze starego przedszkola przy ul. Nowej do nowego obiektu. W nowym roku szkolnym 2023/2024 do nowego budynku przedszkola zostaną natomiast przeniesione dzieci z przedszkola przy ul. Bławatkowej - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.
 
Przypomnijmy również, że po ukończeniu budowy nowego przedszkola, budynek starego przedszkola zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie m.in. parking oraz plac zabaw.
 
Budżet inwestycji to ponad 13 mln zł, a jest ona realizowana dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Źródło: UM Bytom