WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.06.2022VII Rajd Szombierki RC czyli wyścigi modelami zdalnie sterowanymi w Bytomiu

 
VII Rajd Szombierki RC jest najstarszym rajdem Śląskiej Ligi Rajdowej RC, który nieprzerwanie jest rozgrywany co roku w Bytomiu-Szombierkach i zawsze pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Bytomia. W tym roku do rajdu zgłosiło się 47 zawodników z województw śląskiego i małopolskiego, którzy będą rywalizować w 4 kategoriach wiekowych. Zawody odbędą się w rejonie Hali na Skarpie przy ul. Frycza Modrzewskiego w niedzielę, 19 czerwca.
 
Warto przypomnieć, że modele są napędzane silnikami elektrycznymi, posiadają olejowe amortyzatory, sprężyny różnych twardości i niezależne zawieszenie. Każdy model musi być wyposażony w karoserie, który ma pierwowzór w prawdziwych rajdach i może być pomalowana lub obklejona w dowolne barwy. Tak jak w przypadku prawdziwych rajdówek tutaj również zawodnicy dysponują oponami o różnych mieszankach, aby jak najlepiej model trzymał się na zakrętach i jak najbardziej skrócić drogę hamowania w zależności od nawierzchni po jakiej model się porusza.
 
Śląska Liga jest najliczniejszą Ligą w kraju, a w Bytomiu zawody odbywają się najczęściej dwa razy do roku. Aby wystartować wystarczy posiadać model zdalnie sterowany w skali 1:10 z karoserią rajdową i chęci do zabawy oraz rywalizacji. Start pierwszego zawodnika jest planowany na godzinę 10:00, zaś koniec imprezy na godzinę 16:00.
 
Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.
 
Źródło: UM Bytom