WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.08.2022Uwaga na fałszywe SMS-y! Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustwami "na węgiel"!

Operatorzy sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej ostrzegają użytkowników przed oszustami, którzy usiłowaliby zwabić klientów na fałszywą witrynę e-sklepu.
 
W ostatnich dniach taki właśnie trik zastosowali oszuści uruchamiając witrynę, która udawała sklep jednej z górnośląskich spółek sprzedających węgiel opałowy. W adres witryny wpleciono nazwę firmy a na stronie użyto elementów graficznych, które imitowały jej logotyp. Policja informuje, że ofiarą oszustwa padł mieszkaniec Mazowsza, który przelał oszustom przez fałszywy sklep 8 tys. zł w przekonaniu, że płaci za zakupiony węgiel.  W rzeczywistości wspomniana spółka w ogóle nie handluje przez internet, jednak poszkodowany nie sprawdzał tego przed dokonaniem transakcji.
 
Operatorzy e-sklepu PGG S.A. uczulają klientów przed próbami podobnych oszustw i apelują o zachowanie daleko posuniętej ostrożności. W ramach prewencji uprzedzają m.in. przed otwieraniem podejrzanych linków.
- Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS informującymi, że został wystawiony węgiel na półkę sklepową wraz z linkiem do sklepu. Nie jest to link kierujący do strony sklepu PGG – ostrzegają przedstawiciele spółki.
 
Wyjaśniają, że PGG S.A. nie wysyła do klientów e-sklepu wiadomości w formie SMS. Wszystkie komunikaty są zamieszczane w aktualnościach sklepu lub na stronie w Facebooku "Fanpage PGG - polski węgiel prosto od producenta". Przy zakupach warto sprawdzać, czy strona sklepu posiada prawidłowy adres https://sklep.pgg.pl/
- Wiadomości SMS z linkiem do stron to fałszywe odnośniki, które sprawiają wrażenie autentycznych, w rzeczywistości prowadzą do spreparowanych witryn – przestrzegają operatorzy sklepu internetowego PGG S.A.
 
Źródło: Poslka Grupa Górnicza