WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.09.2022Startuje Rajd Śląska- będą utrudnienia dla kierowców!

 
W piątek 9 września w Katowicach, kierowcy biorący udział w Rajdzie Śląska rozpoczną zawody na zrewitalizowanej ulicy Dworcowej. W tym miejscu kibice będą mogli z bliska zobaczyć wszystkie rajdówki i porozmawiać z kierowcami oraz pilotami oczekującymi na start rajdu. W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w centrum Katowic. W czasie rajdu kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
 
Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały 9 września od godz. 15.00 do 22.00.
 
Z ruchu wyłączone zostaną drogi, którymi przejadą rajdowcy, a dodatkowo prawy pas ul. Moniuszki - od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do al. Korfantego.
  • Pozostanie możliwość przejazdu z ul. Moniuszki do ul. Piotra Skargi. Ulica Uniwersytecka zostanie zamknięta od ronda Pietera do al. Roździeńskiego.
  • Zamknięta zostanie północna jezdnia al. Roździeńskiego - od ronda gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Dudy-Gracza i Dobrowolskiego i południowa - od ronda do wyjazdu z ul. Uniwersyteckiej.
  • Zostanie utrzymana możliwość wyjazdu z ul. Olimpijskiej w al. Korfantego w obu kierunkach – w stronę Siemianowic oraz do ronda Ziętka.
  • Rondem Ziętka będzie można przejechać tylko z północy na południe oraz z zachodu na południe, natomiast ruch tunelem będzie odbywał się w obu kierunkach. Dodatkowo zamknięte zostaną przejścia dla pieszych zlokalizowane na trasie rajdu.
 
Przypominamy osobom, które swoje samochody parkują w strefie kultury, o opuszczeniu parkingu w piątek do godz. 15.00. Pozostawienie pojazdu na trasie przejazdu, np. na parkingu wzdłuż al. Korfantego, będzie skutkowało brakiem możliwości wyjazdu do godz. 22.00.
 
Źródło: Śląska Policja