WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.08.2022Stacje naprawy rowerów w Tychach niszczone przez wandali

 
W tym sezonie w 20 punktach miasta ustawione zostały stacje napraw rowerów. Wcześniej przeszły one generalny serwis i zostały wyposażone w nowe narzędzia oraz pompki. Z założenia miały służyć rowerzystom przez kolejne sezony, a tymczasem?
Zerwana lub porysowana okleina, rozbite szybki przy pompce rowerowej, urwane rączki, brak uchwytów na wysięgnikach, wycięte węże, odcięte narzędzia, a nawet uszkodzenia manometru - wymienia Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.
 
To bilans strat, jakie ponosi miasto w związku z utrzymaniem stacji. Trudno mówić tu o zniszczeniach powstałych w ramach użytkowania. To zwykły wandalizm.
 
Najczęstszym uszkodzeniom ulegają stacje przy SDK Tęcza, na Sublach, po obu stronach ul. Sikorskiego, na Paprocanach, na ulicach: Edukacji, Sikorskiego, Katowickiej, oraz na oś. K, parkingu wielopoziomowym Tychy-Lodowisko oraz na ciągu pieszo-rowerowym na ul. Orzeszkowej.
Rekordzistą w tym niechlubnym zestawieniu jest stacja zlokalizowana w rejonie pawilonu Tęcza, która w przeciągu tygodnia została dwukrotnie zdewastowana. Za pierwszym razem skradziono wąż, a już za tydzień imbusy. Uszkodzona została też pompka - mówi dyrektor Kruczek.
 
Z kolei przy ul. Orzeszkowej w ciągu pieszo rowerowym N-O doszło do próby kradzieży pompki - uchwyt został zdewastowany i zdemontowany, a także częściowo zerwano śruby zabezpieczające obudowę.
Mieszkańców prosimy o czujność, ponieważ samoobsługowe mają służyć nam wszystkim. Jeżeli są Państwo świadkami takich aktów wandalizmu, prosimy o zgłaszanie ich odpowiednim służbom - mówi A. Kruczek.
 
Sprawdzają się w sytuacji, gdy rowerzysta na trasie musi dokonać drobnej naprawy: dopompować powietrze w kole, wyregulować siodełko czy hamulce. Korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne. Ich naprawa i utrzymanie już nie.
Koszty konserwacji i napraw w tym roku przekroczyły już 13 tys., a do końca sezonu pozostało jeszcze kilka miesięcy.
 
Źródło: MZUiM Tychy