WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.09.2022SORCIK w Chorzowie Batorym już otwarty!

 
Od 3 września mieszkańcy mogą już korzystać z dwóch Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Poza pierwszym, działającym w Chorzowie Starym, do dyspozycji jest także SORCIK przy ul. Kaliny 1, w dzielnicy Batory.
 
Dzięki otwarciu SORCIK-a na Batorym mieszkańcy tej części Chorzowa, łatwiej pozbędą się domowych śmieci. Obiekt powstał na terenie dawnych zakładów chemicznych. By oczyścić znajdującą się tu glebę, postawiono kilka rzędów topoli hybrydowych, których zadaniem jest wyciąganie i neutralizacja zanieczyszczeń ukrytych w ziemi.
 
W dwóch chorzowskich punktach można zostawić przeterminowane leki, zużyte baterie i akumulatory, stary sprzęt elektryczny, meble czy opony. PSZOK na Batorym czynny jest w poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 10:00 do 18:00, we wtorki i czwartki w godzinach od 12:00 do 20:00 oraz w soboty od 10:00 do 16:00. Pełna lista odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstwa domowego, które są tu przyjmowane, znajduje się na stronie www.odpady.chorzow.eu/pszok.
 
Z okazji otwarcia SORCIK-a zorganizowany został festyn rodzinny. Warsztaty tworzenia instrumentów ze śmieci, zawody w segregowaniu odpadów na czas, oraz pokaz kulinarny Remigiusza Rączki… to wszystko czekało na mieszkańców w piątek 2 września. Dla najmłodszych postawiono dmuchaniec, a na ścieżce edukacyjnej, poprzez zabawę, będzie można przyswoić wiele przydatnych informacji na temat segregacji śmieci.
 
Źródło: Urząd Miasta Chorzowa