WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.02.2023Śląskie.Travel - aplikacja dla turystów odwiedzających Śląsk!

 
Pod względem turystycznym województwo śląskie należy do wyjątkowo interesujących, choć często nie do końca docenianych. Aby rozpropagować region wśród przyjezdnych i ułatwić zwiedzanie najważniejszych atrakcji, powstała oficjalna aplikacja Slaskie.Travel, która została sfinansowana przez samorząd wojewódzki. Dowiedz się o niej więcej i sprawdź, jakie możliwości oferuje.
 
Co zawiera aplikacja Slaskie.Travel
 
Trend polegający na udostępnianiu aplikacji turystycznych przez samorządy zyskuje w ostatnich latach na popularności. Swoje apki proponują zarówno województwa, jak i miasta, a także parki narodowe oraz inne obiekty – wszystkie po to, żeby przyciągnąć potencjalnych odwiedzających. Nie inaczej jest w przypadku województwa śląskiego, które firmie Tenkai powierzyło wykonanie aplikacji Slaskie.Travel. Pobrać ją można w sklepach Google Play i App Store, więc obsłuży ją zarówno najlepszy iPhone, jak i starszy Samsung. Co można w niej znaleźć i czy warto ją zainstalować?
 
Aplikacja ma formę przewodnika, który może być pomocny turystom w przygotowywaniu się do i planowaniu wyjazdu na Śląsk, a także już w trakcie samego pobytu na miejscu. Warto ją zainstalować więc jeszcze przed wyruszeniem w drogę, aby sprawdzić, dokąd opłaca się wybrać. To doskonały sposób na znalezienie inspiracji podróżniczych dla każdego, kto zamierza w celach turystycznych i rekreacyjnych udać się na Śląsk. W aplikacji znajdziesz wyczerpujące sekcje poświęcone:
 
    • Szlakowi Orlich Gniazd,
    • Beskidom,
    • Śląskiemu Szlakowi Kulinarnemu,
    • Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
    • Jurze Krakowsko-Częstochowskiej,
    • Krainie Odry Górnej,
    • Szlakowi Zabytków Techniki.
 
Każdy z regionów i szlaków jest dokładnie opisany, dzięki czemu można poznać jego historię i aktualną specyfikę. Wszystkie obszary zostały zaprezentowane pod kątem dostępnych na ich terenie atrakcji, wśród których znajdują się propozycje dla różnych użytkowników – np. osób preferujących aktywny wypoczynek czy rodzin z dziećmi. Wystarczy wybrać interesujący Cię region, żeby poznać dostępne na jego obszarze szlaki piesze i rowerowe, zabytki, tradycje kulinarne, obiekty poprzemysłowe, fortyfikacje, muzea i inne warte uwagi atrakcje.
 
Funkcje aplikacji Slaskie.Travel
 
Wszystkie przedstawione w aplikacji miejsca zawierają wyczerpujące i dokładne opisy przybliżające ich charakterystykę. Do instytucji i obiektów komercyjnych przyporządkowane zostały też dane kontaktowe, a przy każdej atrakcji znajduje się mapa ułatwiająca dojazd. Informacje są aktualne, precyzyjne i napisane w sposób profesjonalny, co ułatwia korzystanie z oprogramowania. Warto zwrócić uwagę również na wysokiej jakości zdjęcia obrazujące poszczególne regiony, atrakcje, miejsca i obiekty.
 
Inną ciekawą funkcją, którą zawiera Slaskie.Travel, jest planer podróży. Wystarczy wybrać zaznaczone na mapie i podzielone na kategorie atrakcje oraz dodać je do listy, żeby stworzyć precyzyjny plan ułatwiający odwiedzanie kolejnych miejsc. Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem jest moduł wirtualnej rzeczywistości, który pozwala na „zwiedzenie” danych atrakcji bez potrzeby wychodzenia z domu i z wykorzystaniem specjalnych gogli do wirtualizacji.
 
Czy zatem aplikacja Slaskie.Travel jest godna uwagi? W ramach podsumowania można stwierdzić, że zdecydowanie tak. Jeżeli wybierasz się do tego województwa w celach turystycznych, bez wątpienia warto ją zainstalować, aby znaleźć inspiracje podróżnicze i dowiedzieć się wszystkiego na temat wybranych atrakcji, obszarów, miejsc i obiektów. Po więcej przydatnych artykułów na temat aplikacji na smartfony zapraszamy do sekcji blogowej w serwisie https://komorkomat.pl/.