WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.04.2022Silesia Cub odbędzie się w Bytomiu!

 
Już w niedzielę, 8 maja w Hali na Skarpie w Bytomiu - Szombierkach odbędzie się trzynasta edycja Silesia Cup - Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym. Do Hali na Skarpie przyjadą znakomici zawodnicy, medaliści mistrzostw świata i Europy, rywalizować też będą młodzi utalentowani sportowcy. Organizatorzy spodziewają się prawie 700 zawodników z Polski i zagranicy.
 
 
Międzynarodowe towarzystwo
W zawodach wystartują zawodnicy od przedszkolaków do seniorów w każdym stopniu zaawansowania. W poprzednich latach w Silesia Cup rywalizowali karatecy z 70 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Brazylii i Egiptu, a w konkurencjach brało udział około 700 uczestników. Tradycją Silesia Cup jest nagradzanie najlepszych zawodników japońską bronią, wykonywaną przez kowala-artystę specjalnie na tę okazję. Dla zwycięzców klub MUKS Ippon Bytom przygotował też atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. karate-gi, plecaki, sprzęt sportowy oraz nagrodę niespodziankę. Każdy z uczestników otrzyma pamiątki.
 
Jak w mistrzostwach Europy
Silesia Cup to ważny etap przygotowań do mistrzostw Polski, które odbywają się niedługo po naszym turnieju. Co roku przyjeżdżają do nas najlepsi zawodnicy. W 2017 i 2021 roku w finale oglądaliśmy takich samych zawodników, jak w mistrzostwach Europy - mówi Janusz Sowa, prezes MUKS Ippon Bytom. - W 2021 roku w Katowicach podczas mistrzostw Europy nawiązaliśmy nowe kontakty i zaprosiliśmy na turniej reprezentacje oraz kluby z takich krajów jak Francja, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowenia, Węgry i Włochy. Już teraz swoją obecność potwierdzili reprezentanci Ukrainy, Czech oraz Litwy - podkreśla Janusz Sowa.
 
Warto dodać, że do bytomskiego klubu wciąż napływają zgłoszenia z polskich i zagranicznych klubów, co potwierdza tylko, że odbywająca się od wielu lat w naszym mieście impreza zyskała swój prestiż i rangę.
 
Zapraszamy do Hali na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a, gdzie widzowie będą mogli zobaczyć najlepszych polskich oraz zagranicznych karateków, walczących o medale jednej z największych i najważniejszych imprez karate w kraju.
 
Źródło: UM Bytom