WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.06.2022Sierżant Ruda - nowa maskotka w służbie rudzkiej policji!

 
Od dzisiaj, choć symboliczną to jednak oficjalną służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej pełni Sierżant Ruda. Nowa maskotka rudzkiej policji swym wyglądem i nazwą nawiązuje do maskotki miasta, czyli rudej wiewiórki. Oficjalne powitanie Sierżant Rudej odbyło się w przedszkolu Bajkolandia przy okazji obchodów Dnia Dziecka.
 
W Dzień Dziecka 1 czerwca po raz pierwszy przedstawiono nową funkcjonariuszkę rudzkiego garnizonu policji. Wprawdzie jej służba będzie symboliczna, to z pewnością przyniesie pożądane efekty w trakcie spotkań policyjnych profilaktyków i dzielnicowych z dziećmi. Sierżant Ruda poprzez zabawę i emocje, jakie budzi wśród najmłodszych, będzie wpajać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pomysł zainicjowali rudzcy policjanci mł.asp. Szymon Sikora dzielnicowy z komisariatu w Halembie i st.sierż. Mateusz Pandzioch profilaktyk z rudzkiej komendy.
 
Dzięki zaangażowaniu władz miasta i rysowniczki Oliwi Szymura, powstał najpierw projekt, następnie kilka kolorowanek i w końcu na podstawie projektu została uszyta maskotka. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków rudzkiego magistratu. Podobne pluszaki działają już w wielu komendach na terenie naszego kraju. Sierżant Ruda jest szóstą maskotką w naszym województwie, co dla nas może być wyróżnieniem. Jesteśmy pewni, że przekazywane przez nią treści na długo pozostają w pamięci szczególnie najmłodszych uczestników spotkań. A kolejne spotkanie Sierżant Rudej zaplanowane jest już w najbliższą sobotę 4 czerwca na wielkim festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w ogrodzie za Miejskim Centrum Kultury w im. Henryka Bisty.
 
Źródło: Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej