WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.06.2022Prezydent Tychów wybrany!

 
W Dzień Dziecka (1 czerwca) na fotelu prezydenta Tychów zasiądzie uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej - Urszula Szwed. To nagroda za udział w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Tychy i Młodzieżową Radę Miasta.
 
1 czerwca w tyskim magistracie rozpocznie się od spotkania zwyciężczyni konkursu oraz osób wyróżnionych z Prezydentem Miasta Tychy,  który na jeden dzień przekaże swoje obowiązki laureatce konkursu "Moje Tychy".
 
Przed Panią Prezydent dzień pełen wyzwań i emocji. Tuż po przyjęciu nominacji na stanowisko prezydenta rozpocznie się spotkanie z zarządem miasta. Będzie czas na rozmowy o mieście, o roli prezydenta i jego zastępców. Odbędą się także spotkania z Przewodniczącą Rady Miasta - Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz Tyskiej Rady Seniorów. 
 
Do konkursu zgłosiło się 8 uczniów z tyskich szkół.  
Temat konkursu "Moje Tychy" dawał szerokie pole do interpretacji. Zwycięska praca ujęła nas kreatywną koncepcją i i spójnością przekazu. Wizja i umiejętność wdrożenia jej w życie to niewątpliwie cechy dobrego prezydetna miasta - mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Tychy.
Komisja konkursowa zebrała się 30 maja w składzie: Ewa Grudniok – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Tychy, Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Weronika Kieliba– Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Kamil Peszat – z redakcji Twoje Tychy, Piotr Podsiadły - z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tychy. 
 
I miejsce zostało przyznane Urszuli Szwed, uczennicy klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach, wyróżnienia otrzymali: Antoni Pawlik (SP nr 22), Nikodem Preis (SP nr 17), Olaf Broź (SP nr 40), Michał Książek (Zespół Szkół Muzycznych w Tychach), Kacper Ogórek (SP nr 40), Wojciech Gwadera (SP nr 40). 
Jedna z prac, z powodu niepełnego zgłoszenia (brak zgód i oświadczeń zawartych w regulaminie) nie została dopuszczona do obrad komisji konkursowej.
 
Źródło: UM Tychy