WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.09.2022Oprawki do okularów – jak dopasować je do kształtu twarzy i stylu?

 
Kiedyś okulary były uważane za niezbyt atrakcyjny element wizerunku. Obecnie jednak sytuacja ta całkiem się zmieniła. Domy mody prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych modeli oprawek, które przedstawiane są jako najbardziej stylowe akcesoria sezonu. Natomiast okulary typu zerówki są coraz częściej kupowane przez osoby niemające wad wzroku, tylko ze względów estetycznych. Dlatego warto pójść za obecnymi trendami i potraktować okulary jako modny dodatek. Jakie zatem wybrać, by wyglądać najkorzystniej? Oto kilka wskazówek.
 
Dobierz oprawki do kształtu twarzy
 
Moda się zmienia. Oczywiście warto próbować różnych kształtów i wzorów oprawek, jednak trzeba mieć świadomość, że nie we wszystkich będzie nam do twarzy. Aby okulary dobrze się prezentowały, powinny być dobrane do kształtu twarzy. Dzięki temu nie tylko nie zaburzą proporcji, ale wręcz nadadzą rysom harmonii, przez co twarz będzie wyglądała atrakcyjniej.
Jeśli poszukujesz stylowych okularów progresywnych w atrakcyjnych cenach, wejdź na stronę https://www.wokularach.pl/okulary-progresywne
 
Twarz okrągła
 
Najbardziej charakterystyczną cechą twarzy okrągłej są pełne policzki. Oprócz tego ten typ twarzy wyróżnia się krótkim podbródkiem, zaokrągloną linią czoła i łagodnymi rysami. Osoby o okrągłych twarzach powinny wybierać oprawki, które optycznie wysmuklą i wydłużą twarz. Do tego celu najlepiej sprawdzą się okulary prostokątne i kwadratowe.
 
Twarz trójkątna
 
Ten typ twarzy charakteryzuję się szerszym czołem, wyraźnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi oraz wąskim podbródkiem. Oprawki powinny być tak dobrane, aby zrównoważyć dysproporcję pomiędzy górną, a dolną częścią twarzy. Takie zadania spełnią okulary o oprawkach owalnych, okrągłych oraz w kształcie kociego oka.
 
Przeciwsłoneczne kocie okulary doskonałe dla twarzy trójkątnej i nie tylko znajdziesz na https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-kocie
 
Twarz kwadratowa
 
Osoby o twarzy kwadratowej mają wyraźnie zaznaczoną żuchwę i prostą linę włosów. Natomiast długość i szerokość twarzy są do siebie zbliżone. W tym przypadku należy nadać rysom subtelności i optycznie je zaokrąglić. Do tego celu najlepiej sprawdzą się oprawki owalne oraz kocie.
 
Twarz prostokątna
 
Ten typ twarzy, podobnie jak kwadrat, charakteryzuje się mocno zaznaczoną szczęką i wyrazistymi rysami. Jest ona jednak zdecydowanie bardziej pociągła. Tutaj przydadzą się okulary, które optycznie ją skrócą, a także nadadzą jej łagodniejszy wyraz. Tę rolę spełnią okulary typu pilotki okulary owalne oraz okrągłe.
 
Twarz owalna
 
Ten kształt twarzy charakteryzuje się zrównoważonymi proporcjami. Podbródek i czoło są delikatnie wydłużone, a cały obrys twarzy tworzy właśnie owal. Osoby o tym kształcie twarzy będą dobrze się prezentować niemal we wszystkich typach oprawek.
 
Dobór koloru oprawek
 
Warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale także dobór koloru oprawek. Powinien on odzwierciedlać Twój styl i pasować do garderoby. Nie jest to łatwe zdanie, więc jeśli nie lubisz eksperymentować, postaw na neutralne i bezpieczne kolory, które współgrają niemal ze wszystkim. Są to np. czerń, beż, brązy, a także biel czy granat. Ciekawą opcją są także oprawki przezroczyste. Wyglądają nowocześnie i lekko i nie będą gryzły się z żadnym kolorem Twojej stylizacji. Jeśli z kolei chcesz, by oprawki były wyraźnym akcentem w Twoim outficie, postaw na kolory neonowe lub motywy zwierzęce. Nie będą może tak uniwersalne, ale z pewnością zrobią wrażenie.
 
Swoje wymarzone oprawki możesz znaleźć na stronie wOkularach.pl. Mają tam ogromny wybór modeli, również od znanych projektantów. Co ważne, ceny są znacznie niższe niż w salonach stacjonarnych, co pozwoli Ci kupić wymarzoną markę nawet kilkadziesiąt procent taniej.