WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.08.2022Nowe miejsca parkingowe w Zabrzu

 
W zabrzańskim Ratuszu przy ul. Religi 1 podpisana została dzisiaj umowa dotycząca budowy miejsc postojowych przy ul. Niepokólczyckiego. Podpisy pod dokumentem w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu oraz Jacek Kosmola, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Utrzymania Zieleni i Robót Drogowych „Agrobruk” Sp. z o.o. W ramach inwestycji przebudowany zostanie pas drogi publicznej gminnej – ulicy płk. Franciszka Niepokólczyckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. dr Henryka Jordana do skrzyżowania z ul. Ludwiki Wawrzyńskiej.
 
 
Po stronie północnej ul. Niepokólczyckiego, na wysokości budynku 35, powstanie 25 miejsc postojowych do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5 x 5 m, a także dwa miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m.
Dodatkowo, z uwagi na różnicę wysokości drogi i istniejącego chodnika, zostanie wykonana palisada betonowa oraz barierka U-11a.
 
Po stronie południowej ul. Niepokólczyckiego planowana jest budowa 38 miejsc postojowych do parkowania równoległego o wymiarach 2,5 x 6 m. Natomiast na wysokości budynku nr 32, na istniejącym utwardzeniu, zostaną wymalowane dwa miejsca do parkowania równoległego dla osób niepełnosprawnych. Na wysokości budynku nr 18 zostanie wykonane wyniesione przejście dla pieszych.
 
Łącznie, wykonanych zostanie 67 miejsc postojowych, w tym cztery dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz wyniesione przejście dla pieszych.
Realizujemy aktualnie wiele inwestycji potrzebnych i oczekiwanych przez mieszkańców. Są wśród nich duże zadania, takie jak budowa centrum przesiadkowego, jak i mniejsze, które również poprawiają bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po Zabrzu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Miejsca parkingowe to z pewnością bardzo oczekiwana inwestycja i mimo, że może nie na tak dużą skalę, to jednak i takie przedsięwzięcia dają wiele satysfakcji.
 
Dokumentacja projektowa pn.: „Budowa miejsc postojowych na ul. Niepokólczyckiego w Zabrzu” opracowana została przez biuro Inżynieria Jerzy Sowa z Trzebini.
 
Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Utrzymania Zieleni i Robót Drogowych „Agrobruk” Sp. z o.o. z siedzibą w Zabrzu.
 
Wartość umowy na wykonanie robót budowlanych: 998 892,31 zł (brutto).
 
Termin zakończenia robót: 7 miesięcy od daty podpisania umowy.
 
Źródło: UM Zabrze