WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.04.2023Nowe kierunki rozwoju zawodowego na rynku pracy w Jastrzębiu-Zdroju

Tradycyjnie rynek pracy w Jastrzębiu-Zdroju kojarzony był z górnictwem. Do tej pory pozostaje ono ważną branżą w regionie, jednak zarówno zmiany w polityce klimatycznej i odchodzenie od paliw kopalnych, jak i pojawienie się nowych możliwości technologicznych i nowych potrzeb klientów, doprowadziło do powstania zapotrzebowania na szereg innych zawodów. Kto z łatwością znajdzie dobrze płatną pracę w Jastrzębiu-Zdroju i gdzie jej szukać?

Jaki zawód wybrać, aby znaleźć pracę w Jastrzębiu-Zdroju?

Dla osób stojących dopiero na początku ścieżki kariery, Jastrzębie-Zdrój oferuje wiele możliwości. Warto kształcić się przede wszystkim na kierunkach związanych z nowymi technologiami. Podobnie jak w całym kraju, tak i w regionie, nieustannie poszukiwani są pracownicy z szeroko pojętej branży IT. Postępująca informatyzacja wszystkich dziedzin życia sprawia, że informatycy są potrzebni nawet w przedsiębiorstwach do tej pory zupełnie niekojarzonych z komputerami – jak edukacja, medycyna czy przemysł spożywczy.
Przyszłość w Jastrzębiu-Zdroju mają przed sobą programiści posługującymi się różnymi językami programowania. W mieście występuje też wysokie zapotrzebowanie na webdeweloperów, czyli projektantów stron internetowych, a także na ich administratorów. Przenoszenie się biznesu do sfery wirtualnej generuje przyjęcia w branży e-commerce – czyli przy budowie i obsłudze sklepów internetowych. A że każdy biznes wymaga reklamy, na brak ofert pracy nie będą również narzekać specjaliści od e-marketingu, tj. prowadzenia kampanii marketingowych w sieci www.

Gdzie szukać najlepszych ofert pracy?

Oczywiście przedstawiciele tradycyjnych zawodów w Jastrzębiu-Zdroju również znajdą pracę – zwłaszcza jeśli mowa o branży budowlanej, medycznej, samochodowej, transportowej, edukacyjnej, finansowej, elektrycznej, spożywczej, no i oczywiście w górnictwie. Bezrobocie jest jednak ogólnie wyższe niż średnia wojewódzka – 5,9%, podczas gdy dla całego Śląska odsetek osób bez pracy wynosi 4,2%.
Poszukując zatrudnienia, zapomnij o zanoszeniu CV bezpośrednio do pracodawcy – ta forma już dawno się zdezaktualizowała. Zamiast tego, skorzystaj z Internetu i przejrzyj oferty pracy w Jastrzębiu-Zdroju na GoWork.pl. Na portalu znajdziesz wygodne narzędzia, które umożliwią ci wyszukiwanie wyłącznie takich ogłoszeń, którymi jesteś faktycznie zainteresowany. Możesz wybrać specjalizację, zakres geograficzny, tryb pracy, a także rodzaj umowy i wymiar etatu. Niezależnie więc, czy szukasz pracy stałej czy sezonowej, w pełnym wymiarze godzin czy na część etatu – to właśnie za pośrednictwem Internetu znajdziesz ją najłatwiej.
Portal GoWork umożliwia ponadto weryfikowanie pracodawców. Jak to działa? Pracownicy mają możliwość wystawiania ocen z komentarzami firmie, dla której pracują lub pracowali. Dzięki temu kandydat wie, czy dane przedsiębiorstwo traktuje ludzi z szacunkiem: płaci w terminie, dobrze zarządza czasem pracy i rozkładem zadań, oferuje szkolenia czy dodatkowe benefity.

Praca w Jastrzębiu-Zdroju: jakich kompetencji oczekują pracodawcy?

Podobnie jak w całej Polsce, także i w Jastrzębiu-Zdroju pracodawcy poszukują przede wszystkim osób kompetentnych w swojej dziedzinie, a ponadto niekonfliktowych i zdolnych do pracy w grupie. Dużymi atutami na miejskim rynku pracy są również znajomość języków angielskiego i niemieckiego, a także posługiwanie się którymś z języków programowania.
Przejrzyj interesujące cię oferty i sprawdź, czy pasujesz do wyznaczonych przez pracodawców kryteriów.

Materiał partnera.