WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.04.2022Majówka w Bytomiu

 
Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim oficjalne i zdecydowanie mniej formalne obchody Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Na tegoroczne świętowanie zapraszamy między innymi do Parku Miejskiego.
Po raz pierwszy będziemy w Bytomiu świętować nieco inaczej. Tradycyjnych uroczystości pod Pomnikiem Wolności nie zabraknie, ale chcemy też zaprosić mieszkańców do wspólnego radosnego świętowania Święta Konstytucji 3 Maja w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.
 
Miejskie obchody Święta Flagi rozpoczną się 2 maja o 11.00 w Beceku, gdzie zaplanowano biało-czerwone warsztaty. Z kolei o 16.00 przy pl. Sobieskiego odbędzie się happening, podczas którego uczestnicy utworzą biało-czerwoną flagę.
 
Biało-czerwony piknik
Trzeciomajowe świętowanie można rozpocząć już o 9.00 od mszy w intencji Ojczyzny i ziemi śląskiej. Msza zostanie odprawiona w kościele św. Trójcy, następnie o godz. 10.15, tradycyjnie - delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Wolności.
W Parku Miejskim o godz. 10.30 odbędzie się rodzinny Bieg Konstytucji 3 Maja. Udział w biegu nie wymaga wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść i wystartować. Dla 200 osób przygotowane zostały białe i czerwone koszulki, a także zajęcia warsztatowe - mówi Krystyna Jankowiak-Markwica, naczelniczka Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
 
W programie znajdzie się wiele atrakcji - występów artystycznych, animacji i warsztatów, zabaw edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Na uczestników czeka w sumie 7 stref aktywności, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Przed bytomianami wystąpią podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, Górnicza Orkiestra Dęta Bytom im. Józefa Słodczyka, duet CiSi w repertuarze piosenek Agnieszki Osieckiej oraz duet perkusyjny Bucket Guys.
 
O patriotyzmie z prezydentem
Jedną z nowych propozycji majowego świętowania będzie możliwość  spotkania z prezydentem Mariuszem Wołoszem, z którym najmłodsi i nie tylko będą mogli porozmawiać, o tym, co to znaczy być patriotą w dzisiejszym świecie i dlaczego o patriotyzmie warto rozmawiać nie tylko od święta.
 
Rodzinny Piknik w Amfiteatrze i na Polanie Piknikowej w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla 3 maja potrwa od godz. 10.30 do 16.00.
 
Poprzez piknikową formę zabawy oraz spotkania w Parku będziemy edukować i zachęcać do świętowania polskości na co dzień. Bo zawsze łączy nas więcej niż dzieli.
 
Źródło: UM Bytom