WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.10.2022Kolejne oszustwo na opał! Złodzieje wykorzystują sezon grzewczy.

 
Jastrzębscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustwa na pellet, węgiel. Bądźmy ostrożni przy tego typu zamówieniach, sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje.
 
Tani opał jest dziś najbardziej poszukiwanym towarem w Polsce. Wielu mieszkańców szuka taniego opału na zimę, aby ogrzać swoje domy. Niestety chęć kupna opału wykorzystują oszuści, którzy oferują opał w bardzo korzystnej cenie i obiecują szybką dostawę. W rzeczywistości to naciągacze, którzy w nielegalny sposób wzbogacają się na ludzkiej łatwowierności i krzywdzie.
Dlatego jastrzębscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustwa na pellet, węgiel. Bądźmy ostrożni przy tego typu zamówieniach, sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje.
 
 
Wczoraj do jastrzębskiej komendy zgłosił się jastrzębianin, który na jednym z portali internetowym znalazł ogłoszenie o sprzedaży pelletu w dobrej cenie na portalu OLX. Mężczyzna sprawdził w wyszukiwarce internetowej czy podana firma dysponuje w swojej ofercie do sprzedaży pellet i po upewnieniu się, że taka firma istnieje, zadzwonił pod podany numer, na portalu OLX gdzie uzyskał informację, iż opał ten jest dostępny do sprzedaży. Jastrzębianin zamówił dwie tony o wartości 4000 złotych. Wpłacił zaliczkę w wysokości 407 złotych. Gdy następnego dnia próbował skontaktować się ze sprzedającym, celem ustalenia szczegółów transportu telefon nie odpowiadał, był wyłączony. Na stronie internetowej, mężczyzna odnalazł inny numer telefonu, pod który zadzwonił. Niestety w rozmowie z właścicielem firmy jastrzębianin ustalił, iż został oszukany i nie jest pierwszą osobą, która dzwoni do niego w tej sprawie.
 
 
Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt.
 
Źródło: KMP w Jastrzębiu Zdroju