WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.04.2022Grabie w ruch. Nowi mieszkańcy z Ukrainy posprzątali park w Bielsku-Białej

Wiosenne porządki urządziła w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej grupa Ukraińców, którzy znaleźli w naszym mieście schronienie przed wojną. Pomysłodawcami sprzątania są sami uchodźcy. To ich podziękowanie mieszkańcom i miastu za okazaną pomoc i serce.

- Chcieliśmy odwdzięczyć się jakoś za to, co dla nas robicie. To, co czyni dla nas Polska, to brak słów. Żaden kraj nie jest taki przyjazny – mówił inicjator prac w parku Witalij. – Jesteśmy tu grupą około 40 osób, myślę, że dojdą do nas jeszcze kolejni nasi rodacy – relacjonował.

Ukraińców w parku przywitał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Bardzo dziękuję, że taka akcja ma miejsce. Mam nadzieję, że spędzimy razem trochę czasu w tych trudnych dla was chwilach. Wielu uchodźców jest w naszym mieście. Staramy się wszyscy, razem z mieszkańcami - oni przede wszystkim - żeby wam ułatwić życie. Mam nadzieję, że jakoś się to udaje i traktujemy tę dzisiejszą akcję jako dowód wdzięczności za gościnę. Porządek wszędzie jest ważny – to jest jeden z piękniejszych parków w naszym mieście, a dzięki wam będzie jeszcze piękniejszy. Wszystkiego dobrego – życzył prezydent.

Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego przygotował Ukraińcom potrzebne do sprzątania narzędzia, ale też gorącą herbatę, kawę i coś słodkiego.

W ruch poszły rękawiczki, grabie i worki na śmieci. W sprzątaniu wzięły udział całe rodziny – kobiety, dzieci, uchodźcy, ale też Ukraińcy, którzy mieszkają w Bielsku-Białej od wielu lat.

Źródło: UM w Bielsku-Białej