WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.01.2021Dąbrowa Górnicza: przejazd kolejowy w centrum miasta zamknięty!

Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z budową centrum przesiadkowego i przebudową układu drogowego w śródmieściu. Na zmiany muszą przygotować się kierowcy.
 
25 stycznia, dla ruchu samochodowego, zamknięty został przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej. Z przejazdu mogą nadal korzystać piesi i rowerzyści. W czasie zamknięcia prowadzone będą roboty związane z budową przejścia i przejazdu rowerowego pod torami, a także modernizacją torowiska.
 
Prace mają potrwać do czerwca. Po ich zakończeniu przywrócony zostanie normalny ruch. Podczas zamknięcia kierowcy chcący przejechać przez tory, będą musieli korzystać z objazdów. 
Objazd do ulic Konopnickiej i Limanowskiego prowadzony będzie ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną i Łączącą. Objazd w kierunku ul. Królowej Jadwigi prowadzony będzie analogicznie w drugą stronę.
 
Na tym nie koniec zmian w centrum miasta!
 
Od 25 stycznia ruch na ul. Sobieskiego odbywa się ponownie obiema jezdniami. Ze względu na wciąż trwające roboty drogowe, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chopina do budowanego ronda na wysokości Urzędu Pracy, na każdej jezdni – w stronę centrum i w kierunku Będzina – będzie zwężenie i dostępny tylko jeden pas.
 
Na stałe trasy wrócą autobusy linii nr 140, 605 i 637 i będą obsługiwać przystanek „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy”. Przystanek w stronę będzie zlokalizowany w innym miejscu niż dotąd – znajdzie się w pobliżu wjazdu do salonu samochodowego. Autobus linii nr 606 nadal będzie kursował trasą objazdową.
 
Budowa centrum przesiadkowego i przebudowa układu drogowego w śródmieściu to jedna z kluczowych inwestycji w Dąbrowie Górniczej. Realizowana jest przy wsparciu sporych środków zewnętrznych, pozyskanych przez miasto. Łącznie to ponad 82,5 mln zł.
 
Efekt, który ma być widoczny do końca marca 2023 r., da sporo korzyści kierowcom, pasażerom transportu publicznego, pieszym i rowerzystom. Nowe rozwiązania zmienią i ułatwią poruszanie się po mieście.
 
Źródło: UM Dąbrowa Górnicza
Foto: Dariusz Nowak/UM Dąbrowa Górnicza, Google Maps