WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.04.2022Co słychać w Cieszynie? Fortepian!

Tego jeszcze w Cieszynie nie było! Na Rynku, w Piastowym Grodzie, stanął fortepian zewnętrzny, czyli odporny na warunki atmosferyczne instrument, na którym każdy przechodzień może zagrać, jeśli tylko zechce.

Całoroczny fortepian zewnętrzny marki Cadenza, zamontowany przy słonecznej pogodzie w czwartek, właśnie przechodzi swój bojowy chrzest w deszczowy piątek.

Cieszyn jest pierwszym miastem na Południu województwa, który od czwartkowego popołudnia rozbrzmiewa dźwiękami fortepianu, ustawionego na Rynku.  Odporny na warunki atmosferyczne fortepian marki Cadenza stanął vis a vis wejścia do Ratusza i zabrzmiał – tak:

Plik dźwiękowy: fortepCi.mp3

Ale zanim - jak mieliśmy okazję usłyszeć - instrumentu dotknęły magiczne palce mistrza Tymoteusza Tomali, znanego pianisty z Cieszyna, fortepian trzeba było sprowadzić i zamontować.

- A wszystko zaczęło się od Gali XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, jesienią ubiegłego roku - mówi Katarzyna Koczwara z cieszyńskiego magistratu:

Plik dźwiękowy: tk_1fortepian%20SET.mp3

Na razie pogoda w Cieszynie nie zachęca do spacerów, ale jeżeli tylko wyjdzie słońce, cieszyński Rynek na pewno zabrzmi muzyką na żywo.

Fortepian pozostanie w Grodzie Nad Olzą przez cały najbliższy miesiąc.

 

Źródło: Cieszyn Robi Wrażenie/Fb