WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.05.2022Ciś na kole jak urzędnik w Rybniku

Jacek Reclik naczelnik Wydziału Administracyjnego
 
Od 27 maja, w każdy piątek rybniccy urzędnicy ponownie będą zachęcać mieszkańców miasta do dojazdu do pracy rowerem, samemu korzystając z tej formy transportu.
 
Wzorem ubiegłego roku, pracownicy magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych będą w ten sposób dawać przykład mieszkańcom, pokazując, że rower jest lepszą, zdrowszą, tańszą i przyjemniejszą formą dojazdu do pracy.
 
Czy na rajza, czy na szychta – ciś na kole jak urzędnik!
Rower jest bardzo ważnym środkiem transportu w Urzędzie Miasta Rybnika nie od dziś – już teraz pracownicy rybnickiego magistratu korzystają z jednośladów nie tylko w dojazdach do pracy, ale także podczas pracy, przemieszczając się po mieście w celach służbowych. To przede wszystkim szybki i efektywny środek transportu, szczególnie dla tych, którzy pracują (wykonują swoje obowiązki) w terenie, poruszając się po mieście. Wielu pracowników Urzędu Miasta, na czele z Prezydentem, korzysta z roweru jako codziennego środka transportu.
 
Kampania ma na celu przede wszystkim promocję roweru jako środka codziennego i całorocznego transportu, ale jest także ważnym elementem zwiększania aktywności fizycznej mieszkańców oraz zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o środowisko.  
Najważniejszym celem akcji jest włączenie pracowników magistratu i innych miejskich jednostek budżetowych w aktywne promowanie dojazdów do pracy rowerem. Poprzez akcję pokazujemy również, że pracownicy magistratu są nie tylko odpowiedzialni za wprowadzanie zmian w mieście, ale korzystając z nich sami stają się częścią większej zmiany – przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.
 
Najważniejsze cele akcji:
  • promocja roweru jako codziennego i całorocznego środka transportu w drodze do pracy,
  • zwiększanie zaangażowania pracowników urzędów w promocję ruchu rowerowego,
  • pokazanie, że urzędnicy nie tylko wdrażają zmiany w przestrzeni miasta, ale sami z nich korzystają,
  • promocja zdrowego trybu życia i postaw proekologicznych.
Akcja ma także wymiar praktyczny – pokazuje, że nie tylko urzędnicy mogą w łatwy sposób dotrzeć do urzędów rowerem, lecz także mieszkańcy, którzy przyjeżdżają tam załatwić swoje sprawy.
Chcemy także pokazać, że rower jest najszybszym i najbardziej efektywnym środkiem transportu w naszym mieście. Podczas akcji obserwujemy także zainteresowanie i w miarę potrzeb uzupełniamy stojaki rowerowe przy urzędach, które będą służyć nie tylko urzędnikom, ale i interesantom – dodaje Łukasz Karbowiński.
 
Zapraszamy do udziału w akcji!
 
Grażyna Suska – Sekretarka Prezydenta Miasta
 
Paweł Wąsik – pracownik Wydziału Edukacji
 
Hanna Lach – naczelnik Wydziału Komunikacji 
Źródło: UM Rybnik, M. Koczy