WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.04.2018Hop na siodełko..

Rower miejski w Chorzowie coraz bliżej.... Właśnie ruszył przetarg na sieć wypożyczalni. Na złożenie oferty, firmy mają czas do 1 czerwca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to system mógłby ruszyć podczas letnich wakacji. Chorzowski ratusz - Karolina Skórka...
Plik dźwiękowy: A_S_rowery_chorz.mp3

Na razie nie wiadomo, czy chorzowski system będzie kompatybilny z tymi, które działają już w Katowicach czy Gliwicach, a za chwilę ruszą w Świętochłowicach czy Tychach.  
Wiadomo natomiast, że do dyspozycji mieszkańców będą nie tylko klasyczne dwa kółka, ale również m.in. tandemy, rowerki dziecięce czy rowery cargo (do przewożenia większych przedmiotów).
W mieście pojawi się 46 stacji, a na każdej z nich stanie po 10 rowerów. Będzie można z nich skorzystać w każdej dzielnicy, a także w Parku Śląskim, gdzie na aktywnych czekać będzie aż 70 rowerów. Na system rowerów miejskich miasto pozyskało unijną dotację w wysokości prawie 1,5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,7 mln zł.
To nie koniec "rowerowych" inwestycji. Pod chorzowską estakadą powstanie parking Bike&Ride na prawie 100 jednośladów, a w całym mieście przybędzie ponad 20 km dróg rowerowych. Te inwestycje będą realizowane w 2018 i 2019 r. Ich koszt to ponad 5,5 mln zł (w tym unijne dofinansowanie: 4,7 mln zł).