WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.11.2017Zupa "pójdzie" w miasto

To akcja, która przyszła do nas z Krakowa. "Zupa w Kato" - inicjatywa Wspólnoty Dobrego Pasterza, w której wg założeń chodzi nie tylko o nakarmienie głodnych, ale przede wszystkim o przestrzeń spotkania. W Katowicach we wtorek popołudniu pierwsza zupa w ramach akcji trafi do osób, które mogą jej potrzebować. A do wspólnego gotowania zaproszeni są wszyscy, którzy chcą pomagać innym.

 

Jak głosi informacja pomysłodawców, chcą oni, żeby było to spotkanie na ulicy, bez robienia podziałów. Zaproszeni są "wszyscy chętni z pomysłami, chętni do gotowania i ci, którzy będą z nią chcieli wyjść na miasto". Wszystko to w katowickim Klubie Wysoki Zamek przy Gliwickiej. Zasada jest prosta - można przyjść ugotować zupę i podzielić się  nią z innymi na ulicach miasta. Podczas pierwszego gotowania ma być uzgodniony stały dzień tygodnia, w którym zupa będzie regularnie trafiała do potrzebujących. Na początek mile widziane będą także warzywa na zupę i termos, do którego trafi, by następnie na ulicy rozlewać ją do jednorazowych naczyń.


Inspiracją dla organizatorów „Zupy w Kato” jest „Zupa na Plantach” - akcja która od roku  jest prowdzona w Krakowie a pojawiła się już w kolejnych miastach - Sopocie, Rzeszowie czy Poznaniu. Jak mówią organizatorzy - teraz zupa i rozmowa, a z biegiem czasu rozwiązywanie problemów tych, którzy tego na prawdę potrzebują.