WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.10.2017Zaplanuj wyjazd na groby bliskich

KZK GOP, organizator komunikacji miejskiej w aglomeracji górnośląsko-zagłębiowskiej zapowiada, że w dniu Wszystkich Świętych (1 listopada, środa) oraz w dniu poprzedzającym (31 października, wtorek) przygotowano szereg zmian, które mają ułatwić pasażerom dojazd do cmentarzy. Autobusy i tramwaje jeździć będą częściej, uruchamiane są linie dodatkwoe, zwiększony zostanie także tabor na  poszczególnych liniach.

31 października obowiązywać będą rozkłady jazdy w dni robocze szkolne, natomiast już w tym dniu uruchomionych zostanie 10 specjalnych linii autobusowych dojeżdżających w okolice cmentarzy. Linie oznaczone będą literą C i kolejnymi numerami. Kursować będą w: Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i Będzinie, Chorzowie i Siemianowicach Śl., Rudzie Śl., Knurowie oraz w Czeladzi. 

1 listopada nadal kursować będą linie dodatkowe, natomiast na regularnych liniach obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty (z wyjątkami). W tym dniu cała komunikacja KZK GOP dostępna jest dla wszystkich pasażerów, na wszystkich liniach bezpłatnie. Warto zwrócić uwagę na podobne świąteczne rozwiązania w pozostałych częściach regionu, gdzie komunikację organizują inne podmioty.