WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.07.2017Wyjątkowe graffitti

Pod granitowymi płytami katowickiego rynku skrywa się charakterystyczne serce miasta, które znalazło odwzorowanie w logo miasta. To tylko jedna z tajemnic odkrytych właśnie na placu Centralnym w Katowicach. Kto chce zobaczyć więcej, musi stanąć w zaznaczonym miejscu i zrobić zdjęcie.

Wszystko za sprawą graffiti 3d, które powstało w północnej części katowickiego rynku, u wylotu ul. Mickiewicza, tuż przy placu zabaw. Artystka nakleiła na granitowe płyty specjalny materiał z powłoką winylową i na nim namalowało to, co jej zdaniem może się ukrywać pod powierzchnią.Obraz powstał z użyciem perspektywy anamorficznej, co oznacza, że aby odkryć co dokładnie przedstawia, trzeba stanąć w miejscu wyznaczonym przez artystkę. Kto się na to zdecyduje, ten zobaczy jak płaski obraz nagle zmienia się w trójwymiarowy świat. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy fotografując pracę z zaznaczonego punktu.

Autorką pracy o wymiarach 6x4 m jest Anna Bierońska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która od dekady tworzy obrazy na ścianach, płótnach i przedmiotach użytkowych. Stosuje techniki graffiti i airbrush. Ostatnio, we współpracy z Janem Jagodą, stworzyła mural jubileuszowy X Art. Naif Festival 2017. Graffitti 3d na placu Centralnym powstało z inicjatywy i na zlecenie Wydziału Promocji w UM Katowice.