WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.08.2017Więcej przedszkolaków

W Chorzowie powstanie ponad 300 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków. Od września maluchy rozpoczną zajęcia w szkolnych i przedszkolnych salach, w których trwają właśnie gruntowne remonty. Jak zapewniają w ratuszu, to rozwiązanie tymczasowe, ale z zapewnieniem najwyższych standardów.


9 dodatkowych oddziałów dla 225 dzieci powstanie w budynkach: Przedszkola nr 6, Szkół Podstawowych nr 13, 18, 22, 37 i Liceum nr 3. Od września działać będą także tzw. „zerówki” w Szkołach Podstawowych nr 12, 15, 17 i 37 - to kolejne 100 miejsc dla przedszkolaków. - Nowe file przedszkoli trzeba doposażyć w meble, przebudowujemy także sanitariaty. Największy remont trwa właśnie przy ul. Farnej - oddział przedszkolny powstanie tam w budynku objętym ochroną konserwatorską, mówi wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.


18 kwietnia w Chorzowie rozpoczął się elektroniczny nabór do przedszkoli. Po przeprowadzeniu rekrutacji na 1 045 miejsc, którymi dysponowało miasto, okazało się że na liście oczekujących nadal jest ponad 200 dzieci. - W zeszłym roku około 30% 6-latków rozpoczęło naukę w szkołach. Gdyby udało się utrzymać tę tendencję, to wszystkie maluchy z miasta znalazłyby miejsca w przedszkolach. Niestety po reformie oświaty rodzice nie decydują się już tak chętnie na posłanie 6-latków do szkół, tłumaczy Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych.

W Chorzowie równolegle trwają prace nad budową nowych przedszkoli. Pierwsza placówka powstanie przy ul. Omańkowskiej. Gmach dawnej podstawówki przechodzi właśnie kompleksową modernizację, wkrótce rozbudowany zostanie także o nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. W przyszłym roku otwarte zostanie tam przedszkole integracyjne z miejscami dla 164 dzieci. W trakcie opracowania jest także program funkcjonalno-użytkowy dla dwóch kolejnych przedszkoli - przy ul. Skrajnej i Śląskiej.