WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.10.2017Uwolnić biznes!

To jedna z większych imprez biznesowych w naszej części kraju.Jest ok. 6 000 uczestników z 30 krajów. Ponad 100 wystawców na targach towarzyszących imprezie oraz ogółem prawie 100 różnego rodzaju wydarzeń. Reprezentowane są globalne marki i lokalne biznesy.  Hasło przewodnie: „Uwolnić biznes!”. Szef Regionalnej Izby Gospodarczej Tadeusz Donocik, jest zaangażowany w oraganizację kongresu od samego początku i przyznaje, że roku na rok staje się to coraz większym wyzwaniem....

Plik dźwiękowy: A_S_donocik.mp3
 

Do Katowic na inaugurację kongresu przyjechał wicepremier Jarosław Gowin i były premier oraz przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek .

To, co wyróżnia katowicką imprezę to konsekwentne realizowanie tematów na linii: nauka – biznes – samorząd. W oparciu o to opracowano 10 ścieżek tematycznych - są to m.in. „Firmy rodzinne”, „Innowacyjność w zarządzaniu” czy „Współpraca międzynarodowa”, śladem których mogą poruszać się uczestnicy kongresu, który potrwa 3 dni.

Głównym współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Volkswagen, Pekao, Google, Facebook - to z kolei najwięksi partnerzy Kongresu.- (...) to festiwal wiedzy praktyków biznesu. Spotykamy się po raz siódmy w formule, która stawia nacisk na pozyskanie realnych kompetencji, nawiązanie biznesowych kontaktów, ale też wypracowanie rozwiązań, które wpłyną na otaczającą nas rzeczywistość, dodaje Tadeusz Donocik.


 

Największym wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi są Targi Biznes Expo. Ponad 100 wystawców w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego prezentuje swoje produkty, usługi czy pomysły na biznes. W ramach Targów będzie funkcjonowała Strefa Prezentacji, gdzie w formie otwartych wystąpień swoją wiedzą podzielą się specjaliści z dziedziny marketingu i tzw. umiejętności "miękkich". 

Z kolei Strefa Eksperta to przestrzeń zarezerwowana dla przedstawicieli urzędów. Obecni będą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Głównego Urzędu Statystycznego, a także Ministerstwa Rozwoju.

 

Efektem końcowym debat prowadzonych w ramach każdej edycji  Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw  są zgłaszane postulaty uczestników dyskusji, opracowywane w formie  Rekomendacji. Corocznie rekomendacje są przekazywane Przedstawicielom Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Parlamentowi RP, Rządowi RP, samorządu terytorialnego, środowisk naukowo-twórczych, samorządu gospodarczego oraz przedsiębiorcom.