WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.10.2017Urodzinowy "Uniwerek"

Uniwersytet Śląski wchodzi w jubileuszowy, 50. rok akademicki. Kadra naukowa i władze uniwersytetu z pewnym zaskoczeniem odnotowują wzrost liczby kandydatów na pierwszy rok studiów. Zapisy jeszcze trwają, a już przyjęto prawie 9 tys. nowych żaków. To o 1 tys.  więcej niż przed rokiem. Szkoła przygotowała niemal 13 tys. miejsc z czego mniej więcej 2/3 na studiach stacjonarnych. Jest 75 kierunków i ponad 230 specjalności. Prorektor do spraw kształcenia prof. Ryszard Koziołek zwraca uwagę, że preferencje młodych ludzi od kilku lat pozostają prawie niezmienione...

Plik dźwiękowy: A_S_koziol.mp3

W rankingu popularności przewodzą kierunki wydziału RTV, prawo, języki obce i psychologia. W jubileuszowym roku uczelnia podejmie wiele inwstycji i będzie dostosowywać się organizacyjnie do planowanych zmian w przepisach o szkolnictwie wyższym. Ważnym trendem jest zintensyfikowanie i podniesienie poziomu działalności naukowo-badawczej, zbliżenie uczelni z pracodawcami i światem biznesu. "Urodzinowie" imprezy  będą odbywać się niemal przez cały rok a wg zamysłu pomysłodawców, mają przybliżać Uniwersytet wszystkim mieszkańcom regionu.


Uniwersytecka, oficjalna inauguracja roku akademickiego w specjalnej oprawie odbędzie się w poniedziałek. Wydarzeniem przyszłego tygodnia będzie też przekazanie uczelni nowej siedziby wydziału Radia i Telewizji, którą wybudowano w śródmieściu Katowic przy ulicy Pawła.