WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.11.2017Tychy: ruszy remont DK 44

To informacja, która zainteresuje na pewno tych, którzy z południowej części metropolii regularnie jeżdżą w kierunku Bierunia, być może do pracy do fabryki Fiata, do Małopolski w rejon Oświęcimia czy Zatora - oto bowiem  rusza przebudowa drogi krajowej nr 44. Zaczyna się w Gliwicach na ul. Pszczyńskiej i prowadzi przez Mikołów a potem Tychy. I właśnie w Tychach, mieszkańcy przez wiele lat zabiegali o przebudowę. Chodziło przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Bardzo ruchliwa droga biegnie przez obszar ściśle zabudowany, jest szkoła, są sklepy, piesi, rowerzyści, często dochodziło  do kolizji i wypadków. W końcu miasto zdobyło dofinansowanie z  Unii, jest projekt, ruszą prace - przygotowania  od jutra. Jak głosi komunikat, pierwszych poważniejszych utrudnień można spodziewać się z początkiem grudnia, ale już teraz na odcinku od Wartogłowca do ul. Turyńskiej przy fabryce FCA mogą występować miejscowe zawężenia, bo trzeba wyciąć niektóre drzewa. Większych utrudnień się nie przewiduje , ale przy takiej drodze wszystko jest możliwe.
Ewa Grudniok z UM Tychy, relacjonowała nam co, oprócz podstawowych zadań, zrealizowane zostanie na ważnym fragmencie trasy.
Plik dźwiękowy: A_S_oswiec.mp3
Gdy w grudniu ruszy zasadnicza część robót będzie o wiele gorzej - właśnie opracowywana jest tymczasowa organizacja ruchu, a ograniczenia mogą być spore.

 


Wiadomo, że początkowo prace koncentrować się będą w rejonie fabryki FCA, gdzie ma powstać dwupoziomowy węzeł. Do tego nowa nawierzchnia, bariery, chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, światła itd. itd.. Przez 2 lata będzie prowizorka - potem ma być nowocześnie i bezpiecznie.