WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.07.2017Trudniejszy przejazd przez Zagłębie

26 lipca w Sosnowcu rusza przebudowa ul. 3 Maja pod estakadą ("ślimakiem"). Prace wiążą się ze sporymi utrudnieniami w ruchu dla kierowców, ponieważ drogowcy zamkną fragment ulicy 3 Maja, a cały ruch będzie się odbywał jezdnią w kierunku Środuli.


Roboty na drodze prowadzącej do centrum Sosnowca potrwają dwa tygodnie, później przez kolejne dwa tygodnie będzie remontowany odcinek prowadzący w kierunku Środuli.

Oto rozkład sugerowanych tras zastępczych.
Objazd dla kierowców jadących od strony Środuli, ul 3 Maja:
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego należy przejechać przez torowisko i jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego przejechać przez tory tramwajowe i dalej jechać starą jezdnią w kierunku dworca PKP.
- kierunek Pogoń, ul. Orla: bez objazdów.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego należy przejechać przez torowisko i jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego trzeba zawrócić przejeżdżając przez tory tramwajowe i dojechać do skrzyżowania z ul.Mościckiego.
- kierunek Wawel, ul. Parkowa: za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego należy przejechać przez torowisko i jechać w kierunku centrum miasta. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego trzeba zawrócić przejeżdżając przez tory tramwajowe i dojechać do skrzyżowania z ul.Parkową.
Objazd dla kierowców jadących od strony dworca PKP:
- kierunek Pogoń, ul. Orla: Należy jechać ulicą 3 Maja, następnie nawrócić za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego i dalej aż do wjazdu na ślimak.
- kierunek Środula, Urząd Miasta (ul. Mościckiego), Wawel: bez objazdów.
Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: na skrzyżowaniu z ul.3 Maja w prawo i w kierunku Środuli, następnie nawrót za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później lewym pasem i ponownie przez torowisko tramwajowe, dalej w kierunku centrum. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego przez tory tramwajowe i dalej w kierunku dworca PKP.
- kierunek Pogoń, ul. Orla: bez objazdów.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: na skrzyżowaniu z ul.3 Maja skręcić w prawo i jechać w kierunku Środuli, następnie nawrót za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego. Później lewym pasem i ponownie przez torowisko tramwajowe i dalej w kierunku centrum. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego przejechać przez tory, następnie zawrócić i dojechać do ul.Mościckiego.
- kierunek Środula: bez objazdów
Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”):
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: bez objazdów
- kierunek Środula: po zjeździe z CWK w prawo, w kierunku  centrum, nawrót na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego i dalej ul. 3 Maja w kierunku Środuli.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: po zjeździe z CWK w prawo, w kierunku  centrum, nawrót na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego i dojechać do ul. Mościckiego.
- kierunek Wawel, ul. Parkowa: bez objazdów.
Objazd dla kierowców jadących od strony Urząd Miasta, ul. Mościckiego:
- kierunek centrum miasta, dworzec PKP: na skrzyżowaniu z ul.3 Maja skręt w prawo i w kierunku Środuli, nawrót za przystankami tramwajowymi na wysokości Parku Sieleckiego. Później lewym pasem i ponownie przez torowisko tramwajowe, dalej w kierunku centrum. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego przejechać przez tory tramwajowe i dalej w kierunku dworca PKP.
- kierunek Pogoń, ul. Orla: na skrzyżowaniu z ul.3 Maja skręt w prawo i kierunek: Środula, nawrót za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później prawym pasem aż do wjazdu na ślimak.
- kierunek Urząd Miasta, ul. Mościckiego: na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja skrót w prawo w kierunku Środuli, nawrót za przystankami tramwajowymi  na wysokości Parku Sieleckiego. Później lewym pasem i ponownie przejazd przez torowisko, dalej w kierunku centrum. Na wysokości skrzyżowania 3 Maja/Śmigielskiego przejazd przez tory tramwajowe, nawrót i dojazd do skrzyżowania z ul.Mościckiego.
- kierunek Środula: bez objazdów.