WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.08.2017Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania

​W związku z przekazaniem terenu na prace związane z realizacją przebudowy układu drogowego w ramach budowy Galerii Libero w otoczeniu ul. ul. Kościuszki i Kolejowej, od 07 sierpnia 2017 r. nastąpi wprowadzanie zmian w organizacji ruchu dla kolejnych etapów inwestycji.


W ramach Etapu 1A wykonywana będzie kanalizacja deszczowa i sanitarna w rejonie ul. Kłodnickiej do wylotu ze stacji paliw. Etap 2 to budowa pasa przeznaczonego do skrętu w prawo z ul. Kościuszki (DK 81) w ul. Kolejową oraz drugiej jezdni ul. Jankego w kierunku południowym od ul. Kolejowej. W tym etapie wykonywany będzie również dodatkowy pas ruchu wzdłuż ul. Kolejowej, od ul. Rzepakowej do ul. Jankego. Ten etap to także przebudowa ciągów pieszych oraz rowerowych.

 


Budowa galerii Libero rozpoczęła się latem 2016, a zakończy w 2018 r. Oprócz sklepów i punktów usługowych, znajdą się w niej: 7-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami oraz strefa medyczna. Dodatkowo na placu zewnętrznym będzie skate park, a zimą lodowisko. W ramach inwestycji zostanie przebudowany również układ drogowy, w celu skomunikowania terenu budowanego obiektu i dostosowania rozwiązań komunikacyjnych na przyległych drogach publicznych do zwiększonych potoków ruchu.

W zakresie inwestycji jest przebudowa ul. Kolejowej od ul. Rzeszótki do ul. Rzepakowej i przebudowa ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Kolejową. Ponadto, w zakresie inwestycji jest rozbudowa skrzyżowania ul. Kościuszki - Kolejowa - Jankego i skrzyżowania Kolejowa/Rzepakowa oraz zastosowanie na skrzyżowaniach nowych sygnalizacji świetlnych acyklicznych, wzajemnie skoordynowanych. Aby zorganizować bezkolizyjn lewoskręt na ul. Kościuszki w kierunku południ-zachód, zaprojektowano łącznicę i tunel pod ul. Kościuszki. Na włączeniu obiektu Galeria Libero do ul. Kolejowej wybudowane zostanie rondo.