WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.06.2017Remontują więc poprawiają.... rozkład jazdy

Mieszkańcy regionu, którzy regularnie korzystają z Kolei Śląskich powinni z opdopwiednim wyprzedzeniem skontrolować zmiany w rozkładach jazdy. Od najbliższego weekendu wprowadzone zostają korekty. Powód? Remonty prowadzone przez Polskie Linie Kolejowe. Beda zmiany godzin odjazdów, będą i poważniejsze  modyfukacje, mówi Magdalena Inwańska z biura Kolei Śląskich. I podaje przykład..

Plik dźwiękowy: A_S_iwan.mp3

Dobrą wiadomością dla podróżnych jest wprowadzenie przez Koleje Śląskie postoju na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Łącznie zatrzyma się tutaj ponad 20 pociągów kursujących na linii Częstochowa – Katowice – Gliwice. Umożliwi to dojazd i powrót znad zbiornika Pogoria.  Do tego, od najbliższej niedzieli pojawią się dwa nowe połączenia w relacji Katowice - Wisła Głębce - Katowice. Dodatkowo w weekendy jeden kurs z Wisły zostanie wydłużony do Gliwic.
Niestety, linia S6 (Katowice - Wisła Głębce) będzie jednocześnie objęta intensywnymi pracami. Od

20 VII do 2 IX zarządca infrastruktury zaplanował zamknięcie odcinka pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec i Wisła Głębce. Z tego powodu bedzie tam kursować zastępcza komunikacja autobusowa .
Z utrudnieniami będą się musieli również liczyć podróżni kursujący na wszystkich liniach przechodzących przez stację Katowice-Ligota, tj. S4 (Sosnowiec Główny – Katowice – Tychy Lodowisko), S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń), S6 (Katowice – Wisła Głębce) oraz S7/S71 (Katowice – Rybnik – Racibórz/Bohumin). Ze względu na szereg prac zaplanowanych przez PKP PLK godziny przyjazdów i odjazdów pociągów z tych tras będą się zmieniały. Dodatkowo od 10 lipca do 2 września część pociągów będzie kursować drogą okrężną przez Hajduki i Radoszowy, z pominięciem przystanku Katowice Brynów. Kumulacja prac nastąpi w terminie 1-10 sierpnia. Wówczas trzeba będzie dla kilku pociągów wprowadzić komunikację zastępczą.
Jako się rzekło, zastępcze autobusy będą również kursować na linii S7 (Katowice – Racibórz). Ze względu na remont w okolicach Łukowa Śląskiego od 12 do 25 czerwca pociągi Kolei Śl. będą kursować objazdem przez Jejkowice, z pomięciem odcinka Rybnik-Sumina.
Więcej informacji jak zwykle na dworcach i stronie internetowej przewoźników.