WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.11.2017Pieniądze na "Malucha"

To nie jest wznowienie popularnych przed laty przedpłat na samochody. To program "Maluch +" czyli kolejna edycja konkursu, w którym do wygrania są duże pieniądze na tworzenie... żłobków i klubów dla najmłodszych .... Od początku działania programu zainteresowanie jest większe niż przygotowane środki - w skali kraju to 450 milionów złotych. Ogólnie program w założeniach ma wspierać rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.


W konkursie mogą wziąć udział samorzady a także przedsiębiorcy, którzy chcieliby założyć żłobek czy klub dziecięcy. Pozyskane środki można będzie przeznaczyć zarówno na utworzenie nowych miejsc opieki jak też na zapewnienie ich funkcjonowania.
Dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów projektu. Maksymalna kwota o jaką można ubiegać się na jedno miejsce tworzone w żłobku lub klubie dziecięcym wynosi 10 tys. zł.

Agnieszka Borek z Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego...
Plik dźwiękowy: A_S_maluch1.mp3
.... mówi też wprost co powinien przynieść program i konkurs....
Plik dźwiękowy: A_S_maluch2.mp3

W poniedziałek, informacje o programie i konkursie "Maluch +" , zawieźli do Bielska-Białej przedstawiciele resortu rodziny i urzędu wojewódzkiego.  Wnioski  można już składać - jest na to czas do połowy miesiąca.