WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.07.2017Nie dla wszystkich letnia laba

Wakacyjna przerwa to czas remontów w szkołach i przedszkolach. Najwięcej dzieje się w Zespole Szkół Sportowych nr 1 przy ul. Ryszki i w przedszkolu przy ul. Omańkowskiej.

„Sportowa”, czyli największa szkoła w mieście przechodzi właśnie kompleksową modernizację. Pierwszy etap remontu został zakończony. Trwa przebudowa drugiej części budynku, czyli m.in. wymiana instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, demontaż ścianek i sufitów oraz wymiana płyt podłogowych. Na okres wakacyjny zaplanowano także prace  części sportowej, w której znajdują się m.in. stołówka i aula. Zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2019 r. Całkowity koszt to ok. 17 mln zł, z czego ponad 13 mln stanowią dotacje.


Ruszył także remont przy ul. Omańkowskiej. Zabytkowy budynek przejdzie gruntowną przebudowę na potrzeby nowej siedziby Przedszkola nr 9 z oddziałami integracyjnymi. W rozbudowanym obiekcie znajdzie się m.in. sala integracji sensorycznej, pokój światło-dźwięk oraz wanny rehabilitacyjne. Na realizację inwestycji miasto otrzymało niemal 3,8 mln zł unijnej dotacji, a jej całkowity koszt to przeszło 8 mln zł. Po zakończeniu, chorzowskie przedszkole z oddziałami integracyjnymi będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie.
Podczas wakacji przeprowadzany jest także szereg prac modernizacyjno - remontowych. W Przedszkolu nr 27 przy ul. Wandy trwa adaptacja mieszkania na cele oświatowe. Prace pochłoną ponad 350 tys. zł. W sierpniu zakończy się, oszacowana na ponad 139 tys. zł, izolacja ścian piwnic i drenaż w Przedszkolu nr 26 przy ul. Ligonia. W tym samym miesiącu zakończy się wymiana pionów wodno-kanalizacyjnych w Przedszkolu nr 29 przy ul. Siemianowickiej. Z kolei jeszcze rok potrwa modernizacja instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul.Lwowskie j. Prace wyceniono na ponad 281 tys. zł. W tym samym obiekcie równolegle odbywa się remont korytarzy wraz z wymianą drzwi oraz wymianą wykładzin. Koszt prac to ponad 368 tys. zł. Przed pierwszym dzwonkiem przebudowana będzie, za przeszło 193 tys. zł, pracownia informatyczna i mechatroniczno-elektryczna w ZSTiO nr 3 przy ul. Batorego. W tym roku ruszyć ma także modernizacja sali gimnastycznej oraz wykonanie bramy wjazdowej wraz z przebudową ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Skrajnej. Zaplanowana jest także modernizacja terenu przed budynkiem AZSO nr 2 przy ul. Farnej . W Przedszkolu nr 3 przy Cieszyńskiej wybudowane będzie ogrodzenie, a w Przedszkolu nr 21 przy ul. Ryszki zostanie ono przebudowane.