WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.08.2017Kto widział sprawcę?

Za zgodą Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Policja opublikowała fotografie i nagranie wideo z mężczyzną, który jest podejrzewany o brutalny napad na mieszkankę Katowic. Działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował on u kobiety ciężkie obrażenia ciała, a następnie ją okradł. Pokrzywdzona trafiła do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które rozpoznają napastnika lub były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic.


Do zdarzenia doszło w sobotę 12 sierpnia między 5.20 a 7.10 w pobliżu skrzyżowania ulic 1 Maja i Dudy-Gracza w Katowicach niedaleko hotelu. Jak wstępnie ustalono, sprawca szedł za kobietą już od katowickiego Rynku. W okolicach skrzyżowania mężczyzna brutalnie zaatakował. Wciągnął pokrzywdzoną w zarośla i, działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował u niej ciężkie obrażenia ciała. Następnie ukradł jej dokumenty i telefon, a następnie uciekł. Rannej pomógł przypadkowy przechodzień, który wezwał na miejsce pogotowie. Kobieta w stanie ciężkim, zagrażającym życiu, trafiła do szpitala. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Południe.


Wszystkie osoby, które posiadają informację, na temat mężczyzny widocznego na nagraniu i zdjęciach lub były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 20 00 w godz. od 8.00 do 15.00 lub 32 200 2555 i 997 przez całą dobę. Gwarantowana jest anonimowość.