WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.06.2017Koniec "Fali"? Co z wąskotorówką?

Smutny koniec kąpieliska Fala w Parku Śląskim wydaje się przesądzony. Doniesienia prasowe wskazują, że basenów w centrum Parku nie będzie. Ale pojawiła się szansa na inny projekt. Mało tego, po cichu mówi się o kąpieliskowym pomyśle na chorzowskich obrzeżach WPKiW.  Pytaliśmy o sprawę w dyrekcji Parku, gdzie uzyskaliśmy potwierdzenie, że zamiast Fali będzie inna wodna atrakcja a temat basenów tez nie jest jeszcze zamknięty.  Łukasz Buszman....

Plik dźwiękowy: A_S_busz.mp3

Bliższe szczegóły na razie pozostają nieznane. Przedstawiel Parku mówi, że dla obecnej lokalizacji Fali, truidno znaleźć partnera, który chciałby tam zainwestować w odtworzenie basenów. Rewitalizacja tego i innych obszarów  Parku wymaga wielomilionowych nakładów. Prowadzone są w tej sprawie rozmowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. Tak czy inaczej spracerowiczom w Parku  najczęsciej szkoda "Fali"..

Plik dźwiękowy: A_S_fala_lud.mp3


Ludziom szkoda też parkowej wąskotorówki, która w tym sezonie raczej nie ruszy. Wg przedstawicela WPKiW operator kolejki rozwiązał umowę na prowadzenie przewozów pomiędzy Wesołym Miasteczkkiem a ZOO. Trwają podobno poszukiwania nowego przewoźnika. Również i tu potrzebne są pieniądze na odtworzenie całej linii po znanym śladzie od skrzyżowania ulic Chorzowskij i Złotej do Przystani w głębi Parku Śl.