WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.08.2017Kolejowa lekcja

Jak długo hamuje pociąg, dlaczego warto nosić odblaski i jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy? - tego w poniedziałek (28.8) dowiedzą się dzieci w trakcie wyjątkowej lekcji, która odbędzie się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD).


Zajęcia dla małych pacjentów organizuje Urząd Transportu Kolejowego, którego pracownicy będą uczyć najmłodszych, jak bezpiecznie zachowywać się na terenach kolejowych. - Dzięki takim lekcjom najmłodsi uczestnicy ruchu mogą zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na obszarach kolejowych i zwiększyć świadomość na temat występujących tam zagrożeń. Uczymy dzieci odpowiedniego zachowania na przejazdach kolejowych, dworcach i w okolicy torów. Jednym słowem, dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych. Na dodatkowe efekty edukacji poczekamy jeszcze kilka lat, gdy dzieci sami zaczną korzystać z dróg jako kierowcy - mówi Ignacy Góra, prezes UTK.


Zajęcia odbywają się w ramach "Kolejowego ABC" - ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej skierowanej do najmłodszych uczestników ruchu.