WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.07.2017Jakie toalety w Spodku?

Do końca lipca architekci mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku.


Organizatorem konkursu, na zamówienie zarządcy obiektu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice. Laureat głównej nagrody otrzyma 15 tys zł oraz zaproszenie do udziału w negocjacji umowy na sporządzenie szczegółowego opracowania pracy konkursowej, w tym dalszych faz dokumentacji projektowej.

.
- Dyskusję o modernizacji Spodka, ikony polskiej architektury, rozpoczęliśmy podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach. Remonty i inwestycje nie leżą w gestii zarządcy, lecz właściciela obiektu. Mimo to, dostrzegając potrzebę zmian, postanowiliśmy zacząć działać w tym kierunku, licząc na zaangażowanie wszystkich, którym leży na sercu dobro Spodka. Przez ostatnie miesiące udało nam się pozyskać do współpracy partnerów naszego przedsięwzięcia, m.in. Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice, które zostało formalnym organizatorem konkursu na projekt przebudowy toalet w Spodku.  (...) Liczni organizatorzy wydarzeń w Spodku zwracali uwagę na konieczność pilnego podniesienia standardu wykończenia między innymi toalet, mówi Marcin Stolarz, prezes spółki zarządzającej obiektem.

.

.
Konkurs na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku ma formułę otwartą. Wykonawcy spełniający kryteria określone w regulaminie, zostaną zaproszeni do złożenia prac konkursowych. Na ich przygotowanie będą mieli czas do 18 września br.
Projektanci mają zaproponować rozwiązania dla trzech typów istniejących w Spodku węzłów sanitarnych: toalet w holu głównym, w strefie VIP oraz w tzw. sali bingo, w której organizowane są bankiety. Koncepcje muszą uwzględniać zapewnienie m.in. miejsc przeznaczonych do przewijania i opieki nad niemowlętami, wydzielonych stanowisk do korzystania z toalet i umywalek przez dzieci oraz toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wraz z odpowiednią dostępnością.