WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.06.2017Internauci zafundowali plac... zdrowia

Zaledwie jednego dnia w czerwcu przed rokiem potrzebiwał internauta-youtuber "ReZigiusz", aby zebrać ponad 300 tysięcy złotych na nowy plac zabaw, który właśnie oddano do użytku przy Górnośląskicm Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Integracyjny plac zabaw powstał na powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych. Na miękkim bezpiecznym podłożu zamontowano między innymi urządzenie z podjazdami dla wózków inwalidzkich, zjeżdżalniami i drabinkami, stolik sensoryczny, platformę do balansowania oraz karuzelę i specjalne huśtawki.

Plik dźwiękowy: A_S_plac_dz.mp3Główni użytkownicy placu są bardzo zadowoleni. Wzruszenia nie krył natomiast pomysłodawca i główny organizator akcji, która zwieńczona została budową placu. "ReZigiusz" czyli Remigiusz Wierzgoń z Wodzisławia.

Plik dźwiękowy: A_S_rezi.mp3

Młody człowiek, skromnie przyznaje, że bez internautów sztuka by się nie udała. On przygotował i wystawił na aukcji koszulki a ludzi je kupili i zebrała się góra pieniędzy. Jak podkreślają lekarze Centrum w Ligocie plac zabaw przysłuży się też szpitalnej rehabilitacji małych pacjentów, powracających tutaj do zdrowia  .