WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.06.2017Groźnie to wyglądało ale....

Wyjątkowe zamieszanie panowało dziś przed południem w Siemianowicach obok pętli tramwajowej.  Przechodnie przystawali z niedowierzaniem bo na torowisku i ulicy rozgrywał się dramat .....  

Plik dźwiękowy: A_S_wypadek.mp3

Po pewnym czasie wszystko stało się jasne.... Mówi Marcin Wyrzykowski z siemianowickiej Straży Pożarnej...

Plik dźwiękowy: A_S_wypadek1.mp3


Przy pętli tramwajowej w Siemianowicach Śląskich przeprowadzone zostały ćwiczenia służb ratunkowych w warunkach zaimprowizowanego wypadku z udziałem tramwaju i samochodu osobowego.  Ćwiczenia zorganizowano w związku z doskonaleniem zawodowym strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Siemianowicach Śl. w zakresie ratownictwa technicznego przy wypadkach z udziałem pojazdów szynowych. Poza strażakami w akcji udział wzięły również jednostki pogotowia ratunkowego, policji i straży miejskiej.
Na potrzeby ćwiczeń w rejonie pętli przy pl. Skargi w Siemianowicach został wykolejony tramwaj, strażacy użyli sprztu do rozcinania karoserii samochodu, aby wydostać z rozbitego wraku pozoranta "udającego" osobe poszkodowaną. Nastąpiła kumulacja zdarzeń, no wśród osób rannych, oprócz pasażerów tramwaju, był również pieszy, który wpadł pod koła wagonu.