WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.08.2017Drogowe podsumowania w Bytomiu

Przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich, budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych w Szombierkach, modernizacja ul. Pod Brzozami, a także remonty dróg i chodników. To inwestycje, które zakończyły się lub są realizowane w Bytomiu. Kolejne już są w planach.

 

Największą zakończoną inwestycją była przebudowa przepustu pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. Koszt wyniósł prawie 1,8 mln zł a przedsięwzięcie wg założeń miało zapewnić prawidłowe odwodnienie terenów w rejonie ul. Strzelców Bytomskich w związku z powstaniem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu.
Ważną inwestycją, która ma się zakończyć do 30 sierpnia w Bytomiu-Szombierkach jest budowa dróg dojazdowych do placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 45 i Przedszkola Miejskiego nr 39. W ramach prowadzonych prac oprócz budowy dróg i oświetlenia ulicznego, powstaje również nowa kanalizacja deszczowa. Koszt tego przedsięwzięcia z budżetu miasta to 830 tys. zł.


Miejski Zarząd Dróg i Mostów realizował także bieżące remonty dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które kosztowały prawie 1,2 mln zł. 563 tys. zł wydano na remonty dróg gminnych, w tym największy- ul. Pod Brzozami, zaś 630 tys. na remonty dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Wśród modernizowanych dróg były: DK 78 - ul. Żołnierska, DK 94 - Frenzla, Kolejowa, Wrocławska, Piłsudskiego, DK 11 - Strzelców Bytomskich, DK 88 - Al.Jana Nowaka Jeziorańskiego, DK 79 - ul. Chorzowska,  DW 911 - Al. Jana Pawła II, DW 925 - ul. Zabrzańska i Modrzewskiego, a także m.in.: Stolarzowicka, Powstańców Śl., Witczaka, Dąbrowa Miejska, Sandomierska czy Matejki.


Oprócz dróg remontowane były również chodniki- przy ulicach: Janasa, Orzegowskiej, Pomorskiej, Reymonta, Hlonda oraz na pl. Wojska Polskiego (na łączną kwotę 232 tys. zł). W planach na najbliższe miesiące MZDiM ma remonty na ulicach: DK 11 - ul. Strzelców Bytomskich /kierunek Tarnowskie Góry, od ul. Woźniaka do skrzyżowania z Aleją Legionów, gdzie remontowane będą studnie i studzienki kanalizacyjne, DK 79 - ul. Chorzowska oraz ul. Konstytucji /kierunek centrum od ul. Św.Elżbiety do ul. Popiełuszki/.


Wszystkie dotychczasowe remonty i inwestycje drogowe kosztowały już budżet miasta ponad 4 mln zł.