WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

ADRIAN KLIMALA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.07.2017Bytomska szansa na własne "eM"

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na młodych w ramach V edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.
Zaproponowane mieszkania znajdują się w większości przy ul. Orląt Lwowskich. Ich metraż to od ok. 43 do 68 m.kw. Wśród wyznaczonych lokali znalazło się też jedno o powierzchni użytkowej 119 m.kw.


Mieszkania najczęsciej są jedno-, dwupokojowe. Największe jest  czteropokojowe. Posiadają łazienki, instalacje wodno-kanalizacyjne oraz w większości ogrzewanie gazowe.
Zakres prac remontowych koniecznych do wykonania w poszczególnych lokalach będzie udostępniony zainteresowanym podczas oględzin lub w siedzibie Bytomskich Mieszkań.
Program „Mieszkania dla młodych” oparty jest są na systemie punktowym i mogą do niego przystąpić osoby, które już mieszkają bądź w przyszłości chciałyby zamieszkać w Bytomiu. Podczas rozpatrywania wniosku będzie premiowany m. in. wiek do 35 lub do 45 lat, wyższe wykształcenie, sytuacja rodzinna (rodziny z dziećmi) oraz szczególna sytuacja zdrowotna i warunki mieszkaniowe, w jakich obecnie znajdują się osoby zamierzające ubiegać się o taki lokal.


Co ważne nie można mieć prawa własności do lokalu mieszkalnego czy budynku lub być w trakcie budowy domu albo lokalu mieszkalnego. Trzeba też spełniać określone kryteria dochodowe. Wnioski będą przyjmowane do 11 sierpnia br. w siedzibie Bytomskich Mieszkań przy ul. Zielnej. Łącznie w czterech dotychczasowych edycjach programu  przekazano 56 mieszkań.