WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.06.2017Będzie nowy dom

Kolejne mieszkania komunalne powstają w centrum Chorzowa. Uruchamiane są poszczegolne inwestcuje, mające na celu zwiększenie ilości lokali mieszkalnych dla osób, które chciałyby zamieszkać w zasobach miejskich. Właśnie rusza budowa domu przy ulicy Truchana, w którym znajdzie się kilkanaście lokali. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala przyypomina jak w mieście wygląda powolny rozruch inwestycji mieszkaniowych.

Plik dźwiękowy: A_S_kotal.mp3


W nowym budynku prz Truchana  znajdzie się 18 mieszkań, w tym dwa przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dom będzie nawiązywał gabarytami i wyglądem do charakteru sąsiednich budynków. Na działce zaprojektowano także drogę i chodnik oraz dwa parkingi. Budynek będzie posiadał pięć kondygnacji z poddaszem użytkowym oraz windą.  Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego - ponad 1,5 mln.

W centrum Chorzowa powstaną kolejne mieszkania komunalne. W zeszłym roku rozpoczęła się budowa przy ul. Kościuszki (16 mieszkań komunalnych + 45 w ramach TBSu).


- To nie koniec inwestycji w mieszkalnictwo komunalne w Chorzowie. W przyszłym roku planujemy rozpocząć przebudowę pawilonu szpitalnego przy ul. Karola Miarki na budynek mieszkalny. Mieszkania komunalne powstaną także w nowym segmencie przy ul. Żeromskiego - trwa właśnie przetarg na projekt budowlany, wyjaśnia prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.